نقشه‌های استقلال برای تابستان داغ ۹۹

احمد سعادتمند مدیرعامل جدید استقلال که فقط یکی، دو هفته از حضورش در این سمت می‌گذرد در همین مدت کوتاه به خوبی پی برده در حال حاضر هیچ راهی آسان‌تر از فروش بازیکن برای کسب منابع مالی نیست.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، مهدی قایدی بدون شک بهترین بازیکن استقلال در لیگ نوزدهم بود. باشوی بوشهری در سومین فصل حضور خود در تیم پرطرفدار پایتخت توانست به خوبی قابلیت‌ها و توانایی‌هایش را به رخ بکشد، حالا و در شرایطی که وضعیت شیخ دیاباته زوج قایدی در این فصل هنوز مشخص نیست، گمانه‌زنی‌ها در خصوص آینده ستاره بوشهری به اوج خود رسیده و چند روز گذشته زمزمه‌ها برای ترانسفر باشو آبی‌ها به آن سوی آب‌های خلیج فارس بیش از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. مسلماً خبر از دست دادن این بازیکن آن هم در شرایطی که تازه یک فصل از درخشش او با پیراهن استقلال گذشته است چندان مورد قبول طرفداران این باشگاه نبوده، اما از آنجا که استقلال درگیر بحران‌های شدید مالی و منابع محدود درآمدی است ترانسفر مهره‌های کلیدی مورد توجه باشگاه‌های خارجی در حال حاضر راهکاری در دسترس برای مدیران باشگاه برای فرار از عواقب بدهی‌های سنگین داخلی و بین‌المللی است.

احمد سعادتمند مدیرعامل جدید استقلال که فقط یکی، دو هفته از حضورش در این سمت می‌گذرد در همین مدت کوتاه به خوبی پی برده در حال حاضر هیچ راهی آسان‌تر از فروش بازیکن برای کسب منابع مالی نیست. تنها اسمی هم که میان خارجی‌ها خواهان داشته باشد قایدی است! برخی واسطه‌ها از مدت‌ها قبل پیشنهاداتی از لیگ‌های عربی حاشیه خلیج فارس برای این بازیکن و یکی، دو نفر دیگر از استقلال دست و پا کردند، مثل دو باشگاه قطری، اما فرهاد مجیدی مخالفت خود را اعلام و مدعی شده تا زمانی که جانشین مناسبی برای ستاره بوشهری پیدا نکند اجازه ترانسفر به او نخواهد داد.

یکی از نزدیکان استقلال پرده از نقشه‌های مهمی در باشگاه برداشت تا بلکه گره این انتقال و فروش پرسروصدای قایدی باز شود؛ اللهیار صیادمنش به عنوان بازیکن قرضی برگردد! پروژه‌ای که در زمان حضور استراماچونی هم استارت خورد، اما بنا به دلایلی به بایگانی سپرده شد و حالا یک بار دیگر در دستور کار مدیریت استقلال قرار گرفته است. اللهیار که قراردادی طولانی مدت با فنرباغچه دارد بنا به نوشته رسانه‌های ترکیه سخت در پی انتخاب تیمی جدید برای کسب تجربه است از همین‌رو استقلالی‌ها رایزنی‌ها برای بازگرداندن او با رقمی اندک را آغاز کردند تا با این اقدام با یک تیر، دو نشان را هدف بگیرند. اول اینکه رضایت سرمربی تیم را برای فروش قایدی جلب کنند (فرهاد خود یکی از طرفداران صیادمنش است) و سپس از زیر بار فشار‌های ناشی از فروش ستاره بوشهری خود فرار کنند.

پیشنهاد وسوسه برانگیز قطری

آن‌طور که شنیده می‌شود رقم پیشنهادی یکی از باشگاه‌های قطری برای خرید مهدی قایدی از استقلال مبلغی حدود ۱/۲ میلیون دلار یعنی ۳۰۰ هزار دلار از فروش صیادمنش به فنرباغچه بیشتر است که این رقم می‌تواند نزدیک به ۵۰ درصد مشکلات حاد مالی استقلال را حل کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.