رسانه خبری این تیتر

نقشه‌های مجیدی برای پرسپولیس

حالا فرهاد مجیدی می‌خواهد روند ناکام نشدن خود مقابل پرسپولیس در قالب سرمربی را تداوم بخشد و چهارشنبه هفته آینده پنجمین پیروزی را مقابل پرسپولیس در کارنامه ورزشی خود ثبت کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، استقلال شب گذشته به مصاف پیکان رفت و انتهای هفته جاری نیز در بوشهر مقابل شاهین صف‌آرایی خواهد کرد تا پرونده فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر برای این تیم به طور کامل بسته شود. البته خاتمه لیگ به معنای پایان کار استقلالی‌ها نخواهد بود و اتفاقاً تازه مأموریت فوق العاده مهم و حساس آن‌ها در جام‌حذفی آغاز می‌شود. مأموریتی که اولین مرحله آن (و به نوعی مهم‌ترین قسمت کار) کنار زدن پرسپولیس از گردونه جام‌حذفی خواهد بود. بدون شک فاتح آن مسابقه قسمت اعظمی از مسیر قهرمانی این جام را طی کرده و فرهاد مجیدی برای تحقق این امر انگیزه فوق العاده زیادی دارد.

فرهاد در قالب بازیکن، مربی و سرمربی دربی پایتخت را تجربه کرده و آمارش به نوعی در سطح متوسط است، اما فراموش نکنیم این مربی جوان در قامت سرمربی به پرسپولیس نباخت و تا آستانه شکست حریف سنتی نیز پیش رفت. حالا باید دید مأموریت تمام نشده او در بهمن ماه سال گذشته، اواخر هفته آینده به طور کامل اجرا می‌شود یا نه؟

آغاز نبرد

مجیدی اولین بار در تیر ماه ۷۶ با پیراهن استقلال مقابل پرسپولیس صف‌آرایی کرد و از آن مسابقه اصلاً خاطره خوشی ندارد، چون در نهایت آبی‌پوشان با سه گل مغلوب شدند. اتفاقاً پس از همان جدال بود که ناصر حجازی فقید بابت اعتماد بیش از حد به مجیدی و استفاده از این بازیکن به عنوان مهره ثابت در حالی که فقط ۴۸ ساعت قبل از بازی رضایتنامه‌اش برای حضور در جمع استقلالی‌ها صادر شده بود، مورد انتقاد قرار گرفت. البته فرهاد زیر نظر حمایت حجازی در استقلال بزرگ و بزرگتر شد.

اولین پیروزی

سرمربی کنونی استقلال اگرچه در اولین مسابقه‌ای که همراه با این تیم مقابل پرسپولیس برگزار کرد، شکست خورد ولی برای چشیدن طعم پیروزی در دربی انتظار فراوانی کشید. فرهاد مجیدی اولین بار در پاییز سال ۸۹ توانست لذت برتری مقابل پرسپولیس با لباس استقلال را مزه کند. شیرینی آن پیروزی دوچندان بود، چون استقلال مسابقه را با حساب یک- صفر به سود خودش تمام کرد و فرهاد در آخرین دقیقه بازی تک گل پیروزی‌بخش آبی‌پوشان پایتخت را به ثمر رساند. مجیدی تا قبل از آن بازی ۱۰ مرتبه دیگر نیز فضای دربی را تجربه کرده بود، اما حاصل تمام مسابقات قبلی برایش یا شکست بود و یا مساوی.

روز‌های خوش تکرارنشدنی

پس از کسب اولین پیروزی همراه با استقلال مقابل پرسپولیس، روز‌های خوش فرهاد در نبرد پایتخت آغاز شد. مجیدی از ابتدای پاییز ۸۹ تا اواخر خزان سال ۹۰، چهار بار برتری در دربی را تجربه کرد و اتفاقاً گل‌های بسیار حساسی نیز در این مسابقات به ثمر رساند. آن مقطع برای هواداران استقلال نیز فوق العاده شیرین و ارزشمند است. مقطعی که البته حالا مدت‌هاست انتظار تکرارش را می‌کشند ولی حداقل در شرایط عادی بعید است به این زودی‌ها دوباره آن وقایع تکرار شوند. در واقع فرهاد مجیدی تا امروز ۴ مرتبه طعم شیرین پیروزی در جدال سنتی فوتبال ایران را چشیده و قطعاً هفته آینده می‌خواهد برای پنجمین مرتبه به این مهم دست یابد.

۱۸ مسابقه

فرهاد طی ۲۳ سال گذشته (از تیرماه ۷۶ که برای اولین بار در جدال استقلال- پرسپولیس حاضر شد) در مجموع ۱۸ بار فضای دربی‌ها را تجربه کرده که حاصل آن کسب چهار پیروزی، ۹ تساوی و تحمل پنج باخت بوده است. آخرین برتری مجیدی با لباس استقلال مقابل پرسپولیس آذر ۹۰ حاصل شد و حالا مجیدی می‌خواهد این بار به عنوان سرمربی این طلسم ۹ ساله را بشکند. از این تعداد مسابقه، مجیدی در ۱۶ بازی به عنوان بازیکن حضور داشته و دو جدال را نیز تحت عنوان مربی و سرمربی روی نیمکت استقلال سپری کرده است.

از بازیکن ذخیره تا حضور کامل

حکایت شکل حضور مجیدی در دربی‌ها به عنوان بازیکن جالب توجه است. او از ۱۶ مرتبه‌ای که مقابل پرسپولیس تحت عنوان بازیکن استقلال به میدان رفت، در ۶ مسابقه به طور کامل بازی کرد و دقیقاً در ۶ مسابقه هم تحت عنوان بازیکن ثابت وارد زمین شده ولی در جریان کار تعویض شده است. فرهاد در ۴ بازی هم تحت عنوان یار ذخیره به میدان آمده است.

رؤیای پیروزی پنجم

اگرچه مربیان هر دو تیم تلاش می‌کنند تا ذهن شاگردان خود را از جدال هفته آینده دور نگه دارند ولی باید به این واقعیت اذعان کرد از همین حالا شمارش معکوس دربی پایتخت نه تنها برای هواداران بلکه برای تمام ارکان دو تیم آغاز شده است. فرهاد مجیدی بهمن ماه سال گذشته در چارچوب لیگ برتر تا آستانه مغلوب کردن پرسپولیس جلو رفت، اما برخی اتفاقات در آخرین دقایق بازی او را از رسیدن به این افتخار مهم محروم کرد. حالا فرهاد می‌خواهد روند ناکام نشدن خود مقابل پرسپولیس در قالب سرمربی را تداوم بخشد و چهارشنبه هفته آینده پنجمین پیروزی را مقابل پرسپولیس در کارنامه ورزشی خود ثبت کند. پنجمین و البته مهم‌ترین پیروزی برای سرمربی جوان آبی‌ها. البته فراموش نکنیم او برای تحقق این امر حریف سرسختی به نام یحیی گل‌محمدی را پیش روی خود می‌بیند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.