رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

نمایشگاه خودرو ژنو سال آینده هم لغو شد

نمایشگاه خودرو ژنو که هر ساله در اسفند ماه برگزار می‌شود و از بزرگ ترین نمایشگاه‌های خودرو جهان به شمار می رود امسال برگزار نخواهد شد. این نمایشگاه برای اولین بار امسال به علت شیوع ویروس کرونا به طور کامل لغو شده و طبق اعلام سازمان برگزار کننده در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز برگزار نخواهد شد. مهم ترین دلایل لغو نمایشگاه ضرر مالی سنگین و همینطور عدم تمایل شرکت های خودروسازان مختلف برای حضور در نمایشگاه اعلام شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، موسسه برگزاری نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو FGMIS در حال صحبت با شهرداری شهر ژنو مبنی بر دریافت وام برای آینده است تا این نمایشگاه در سال ۲۰۲۲ مجددا برگزار شود.

در حال حاضر صنعت خودروسازی در شرایط بسیار سختی قرار دارد و حال برگزار کنندگان نمایشگاه خودرو حتی وخیم تر است. به نظر نمی‌رسد که با وضع موجود برگزار کنندگان نمایشگاه ژنو بتوانند در حدود ۶۰۰ هزار بازدیدکننده و ۱۰ هزار ژورنالیست را به این نمایشگاه بکشانند.

پیش از این شهرداری ژنو یک وام ۱۶.۸ میلیون فرانکی سوئیس را به موسسه برگزار کننده این نمایشگاه پیشنهاد کرده بود اما به علت پیش شرط برگزاری این نمایشگاه در سال ۲۰۲۱ موسسه برگزارکننده از پذیرفتن این وام امتناع ورزید.

همچنین برای این که FGIMS آینده نمایشگاه خودرو ژنو را تضمین کند تصمیم به فروش محل برگزاری این نمایشگاه به بنگاهی در ژنو با نام Palexpo SA گرفته است.

همه گیر شدن ویروس کرونا سبب شده دیگر برگزارکنندگان نمایشگاه‌های خودرو در سرتاسر جهان نیز با مشکلات جدی دست و پنجه نرم کنند . حتی برگزاری نمایشگاه پاریس، نیویورک و دیترویت نیز به طور کامل لغو شده است.

تاریخ برگزاری نمایشگاه خودرو پکن نیز از آوریل به سپتامبر منتقل شده است که البته برگزاری این نمایشگاه آن هم در کشور چین در هاله ای از ابهام قرار دارد.

پیش از این برگزار کنندگان نمایشگاه پاریس اعلام کرده بودند که این نمایشگاه دیگر به شکل سنتی خود برگزار نمی‌شود و به همین علت سرنوشت نمایشگاه دو سالانه پاریس-فرانکفورت که هر سال در یکی از این دو شهر برگزار می‌شود در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. برگزار کنندگان آلمانی نمایشگاه فرانکفورت نیز اعلام کرده اند که این نمایشگاه از شهر فرانکفورت به شهر مونیخ انتقال داده خواهد شد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.