نمایش دلچسب پرسپولیس با یک افسوس! | هشدار به سرخ‌ها قبل از تاوان سنگین

نمایش چشم‌نواز پرسپولیس مقابل الدحیل علی‌رغم برتری قاطع سرخ‌ها با یک هشدار بزرگ برای تیم یحیی گل‌محمدی همراه بود.

به گزارش اینتیتر به نقل از همشهری، نمایش پرسپولیس در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا مقابل الدحیل قطر، زمین تا آسمان با فوتبالی که این تیم در روز اول در بازی با النصر بازی کرد، تفاوت داشت. به قول فوتبالی‌ها بازی دوحه ۲نیمه متفاوت داشت؛ با این تفاوت که در نیمه‌اول پرسپولیس خوب بود و در نیمه‌دوم پرسپولیس خوب‌تر! این تیم با ارائه یک فوتبال جسورانه و چشم‌نواز، در حالی با تنها گل امید عالیشاه موفق به شکست رقیب قدرتمند قطری شد که فرصت‌های دیگری هم برای زدن گل‌های بیشتر داشت. در حقیقت الدحیل غیراز بخشی از اواسط نیمه‌اول، در تمام طول مسابقه تسلیم سرخ‌های ایران بود و همه از تماشای این مسابقه لذت بردند.

چرا ارزشمند بود؟

دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه ارزش برتری پرسپولیس مقابل الدحیل را بیش از ۳امتیاز بدانیم. نخست آنکه قرمزها با این برد به جدول لیگ قهرمانان آسیا بازگشتند. شاید اگر پرسپولیس این مسابقه را با ۳امتیاز کامل ترک نمی‌کرد، باید آماده وداع زودهنگام شاگردان یحیی گل‌محمدی با لیگ قهرمانان می‌شدیم اما آنها در بهترین زمان ممکن خاطره تلخ بازی با النصر را شستند و بردند. دوم اینکه پرسپولیس این برد را در غیاب ۳نفر از بازیکنان اصلی‌اش به‌دست آورد. میلاد سرلک محروم بود و وحید امیری و مهدی ترابی هم به این بازی نرسیدند. در چنین شرایطی شاید خیلی‌ها انتظار داشتند پرسپولیس مقابل یاران کوتینیو و اولونگا در موضع ضعف قرار بگیرد اما اتفاقی که رخ داد کاملا برعکس بود و آمار و ارقام پایانی بازی هم به وضوح حکایت از برتری قاطع پرسپولیس داشت. سوم هم اینکه تیم یحیی در این میدان فقط یک پیروزی ساده به‌دست نیاورد، بلکه این ۳امتیاز را با ترکیبی از فوتبال زیبا و چشم‌نواز حاصل کرد که باعث افزایش امیدواری هواداران نسبت به آینده این تیم شد.

چه چیزهایی فهمیدیم؟

۲نکته در این بازی کاملا شاخص بود؛ نکته اول که بین کاربران شبکه‌های اجتماعی هم بسیار مورد اشاره قرار گرفت، ارتقای کیفی سطح بازی پرسپولیس در چمن هموار ورزشگاه دوحه بود. این موضوع آشکارا نشان داد اگر پرسپولیس زمین خوب داشته باشد، فوتبال خوب هم بازی می‌کند. چه حیف که چمن آزادی این امکان را از تیم ایرانی گرفته است. نکته دوم اینکه دوباره یادمان آمد پرسپولیس چه تیم پرمهره و باکیفیتی است. غیراز آنهایی که نبودند، قرمزها در زمین از وجود ستاره‌هایی همچون علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، دانیال اسماعیلی‌فرد، مسعود ریگی، سروش رفیعی، امید عالیشاه، یاسین سلمانی و سعید صادقی سود می‌بردند که اغلب آنها هم شب خوبی را پشت سر گذاشتند. این تیم باید بیش از اینها قدر خودش را بداند.

افسوس چه چیزی را خوردیم؟

حتی در همین شب درخشان هم باز پرسپولیس نکته‌ای برای افسوس خوردن باقی گذاشت؛ اینکه این تیم چرا نباید یک مهاجم کارآمد و استاندارد داشته باشد. درصورت حضور چنین فورواردی، شاید نتیجه بازی با الدحیل می‌توانست قاطع‌تر از این حرف‌ها باشد. حالا این بازی به خیر گذشت اما اگر پرسپولیس این خلأ را پر نکند، شاید در مسابقات بعدی تاوان سنگینی بدهد.

روی خوب پرسپولیس

پرسپولیس با ارائه یکی از بهترین نمایش‌های فنی خودش در سالیان اخیر بر الدحیل قطر غلبه کرد. آمارهای به‌جامانده از این بازی در سایت‌های داخلی و خارجی همگی حاکی از برتری بی‌چون‌وچرای تیم میهمان در تمامی زمینه‌ها هستند. سایت متریکا به نمایش پرسپولیس در این بازی نمره۸.۳ از ۱۰ را داده و نمره تیم الدحیل ۵.۹ بوده است. پرسپولیس مدت‌هاست چنین برتری فاحشی را حتی در بازی‌های لیگ هم مقابل رقبای خود نداشته است. تیم سرخپوش ایران که در این بازی به‌اجبار سیاهپوش شده بود در مالکیت توپ ۵۹ بر ۴۱ و در تعداد پاس ۵۶۲ بر ۳۷۸ برتری داشت و میزبان متمول و پرستاره‌اش را کاملا تحت‌تأثیر خود قرار داده بود. در تعداد شوت‌ها هم برتری مطلق پرسپولیس کاملا هویداست. پرسپولیس ۱۶شوت زد و الدحیل فقط ۵ شوت داشت. آمار شوت‌های داخل چارچوب نیز ۵ بر یک به سود پرسپولیس بود و جالب اینکه هر ۵ شوت داخل چارچوب پرسپولیس را امید عالیشاه زد. نهایتا پرسپولیس با اتکا به این عملکرد عالی به امید گل ۰.۵۱ دست یافت و امید گل الدحیل از ۰.۱۴ فراتر نرفت.

بهترین بازیکن این بازی امید عالیشاه بود که با توجه به درخشش فوق‌تصورش در این مسابقه نمره۸.۶۳ را از سایت متریکا دریافت کرد. عالیشاه که بعد از مدت‌ها به ترکیب اصلی برگشته و بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته بود با ۵۷بار لمس توپ ۲پاس کلیدی داد و ۷بار شوت زد که ۵ضربه او داخل چارچوب بود و یکی از آنها تبدیل به گل شد. دقت پاس عالیشاه در این مسابقه ۸۰.۵درصد بوده است. دومین بازیکن برتر زمین دانیال اسماعیلی‌فرد بود که روز خوبی را در خط دفاعی سپری کرد و در پایان به نمره۷.۶۱ رسید. البته از محمدحسین کنعانی و مسعود ریگی هم غافل نشوید که سومین و چهارمین بازیکن برتر زمین بودند. در تیم الدحیل فقط ۳بازیکن نمره بالاتر از ۷ گرفتند و بهترین بازیکن آنها اسماعیل محمد با نمره۷.۳۸ بود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.