نکاتی برای خواب راحت و بهتر در دوران استرس ابتلا به کرونا

کمبود خواب می تواند بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر بگذارد و شما را در مقابل بیماری آسیب پذیرتر کند. خواب خوب شب برای سلامتی مغز و بدن شما مهم است. برای خواب راحت باید نکات مهمی را مد نظر داشته باشید.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، با این حال ، همان طور که بیماری همه گیر کووید- ۱۹ یا کرونا در حال شیوع است، اضطراب و نگرانی همراه آن نیز در حال شیوع است. بنابراین، داشتن یک خواب سالم و با کیفیت خوب احتمالاً به این راحتی ها نخواهد بود؛ آن هم وقتی که بهره مندی از خواب خوب اکنون مهمتر از همیشه است.

به گفته بریتانی لماندا ، دکتر ارشد اعصاب و روان در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک، ما می دانیم خواب از نظر پاسخ فیزیولوژیکی در بدن ارتباط مستقیمی با ایمنی دارد: اگر نخوابیم، باعث می شویم سیستم ایمنی بدن کند شود، التهاب در بدن افزایش پیدا کند؛ دقیقا همان چیزی که همه ما می دانیم می تواند منجر به بیشتر شدن آسیب پذیری ما در مقابل ویروس های مختلف و یا هر چیزی شود که ممکن است در محیط باشد.

به عبارت دیگر ، کیفیت خواب شما نقش مستقیمی در توانایی بدن شما برای مصون ماندن از محافظت از کرونا ویروس خوف انگیز دارد.

بنابراین ، علاوه بر تمام رفتارهای بهداشتی توصیه شده برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ، مانند شست و شوی دست و رعایت فاصله اجتماعی ، سلامت خواب خود را نیز باید به عنوان یکی دیگر از راه های محافظت از ابتلا در نظر بگیرید.

در اینجا، لازم است چند نکته مفید برای کمک به آرامش پیدا کردن و استراحت خوب در شب به شما ارائه دهیم که حتی در این مواقع استرس زا و پرا از ابهام برایتان مفید باشد. با روزیاتو همراه باشید.

۱- روال معمول را حفظ کنید

یک نتیجه مستقیم از بیماری همه گیر کرونا این است که بسیاری از افراد زندگی عادی روزمره خود را کاملاً از دست داده اند و عنان زندگی از دستشان خارج شده است. برخی از کارمندان یا کارگران به دلیل بحران های اقتصادی از کار تعدیل یا اخراج شده اند. خیلی ها در حال کار کردن از خانه یا دورکاری هستند. عده ای اکنون کار و خانواده را در هم آمیخته اند و از کودکان خود مراقبت می کنند؛ یعنی همان بچه هایی که باقی مانده سال تحصیلی را در خانه سپری کردند و آموزش آنلاین داشتند.

مهم نیست که زندگی شما چگونه تحت تأثیر قرار گرفته است ، مهمترین چیز برای داشتن خواب خوب این است که یک روال منظم را حفظ کنید.

این در واقع زمانی است که ما باید مدام به یاد بیاوریم و به این مسئله توجه داشته باشیم که چگونه با این روش بسیار متفاوت زندگی کنیم. بنابراین ، ما باید زندگی خود را تا حد ممکن نزدیک به روال معمول نگه داریم.

اگر از خانه کار می کنید ، هر روز سر یک ساعت مشخص بلند شوید و لباس بپوشید. شما ممکن است فقط به اتاق بغلی بروید یا از اتاق خواب خود کار کنید ، اما همین حالت روتین و عادی رفتن به سر کار را حفظ کنید تا به شما کمک کند کمتر احساس اختلال در کارهایتان داشته باشید.

۲- بیش از حد چرت نزنید

اگر به دلیل بیماری همه گیر کرونا ، خود را در قرنطینه خانگی یا وضعیت کار در خانه یافتید ، ممکن است اتاق خواب یا کاناپه به شما چشمک بزند؛ آن هم کمی بیش از حد معمول.

به اهمیت ایجاد روال برای خودتان این را هم اضافه کنید که باید اطمینان حاصل کنید که زیاد نمی خوابید ، زیرا این کار باعث می شود شما در طول روز بیشتر خواب آلوده باشید و همین ها به طور بالقوه باعث تغییر یا مختل کردن روال معمول خواب شما شود.

داشتن روال معمول خواب به شما کمک می کند در تمام طول روز قبراق باشید. به جای چرت زدن ، روال سالم خواب داشته باشید تا زود بیدار شوید و کار خود را شروع کنید.

۳- کمی ورزش کنید (اما نه درست قبل از خواب)

بله ، ورزشگاه ها احتمالاً بسته است ، اما ورزش حالا هم باید بخشی از زندگی روزمره شما باشد. ورزش روزانه هنوز هم به همان اندازه قبل از شیوع مهم است ؛ به خصوص برای خواب.

رعایت فاصله اجتماعی و سفارش ماندن در خانه ممکن است برای شما این احساس را ایجاد کند که گزینه های شما محدودتر است ، اما چندین راه وجود دارد که می توانید بدون ترک خانه خود ، به طور موثر ورزش کنید.

ورزش در طول روز بسیار مهم است. شما می دانید که این کار به دلایل آسیب شناسی زیادی با بهبود خواب در ارتباط است. اگر خودمان را تحت فشار قرار دهیم ، احساس خستگی بیشتری خواهیم کرد. همچنین، ما در آن روز حس موفقیت بیشتری خواهیم داشت. فقط یادتان باشد چند ساعت قبل از خواب ورزش نکنید زیرا تحریک فشار باعث می شود روند خوابیدن سخت تر شود.

۴- دریافت اخبار خود را تنظیم کنید

اصلا نمی شود از جریان پریشان و مداوم اخبار و اطلاعات مربوط به کرونا (کووید-۱۹) که اکنون زندگی روزمره را نابود می کند فرار کرد. این کار تقریباً غیرممکن است. و بله ، مصرف مداوم یک چرخه اخبار همه گیر ۲۴ ساعته احتمالاً اضطراب شما را افزایش داده و بر خواب شما تأثیر منفی می گذارد.

هر وقت به اخبار می پردازیم ، همیشه در مورد ویروس کرونا بوده که بسیار ناراحت کننده است. این واقعیت است اما در اصل چیزی است که می تواند اضطراب ما را افزایش دهد. ما به شما پیشنهاد می کنیم زمان چک کردن تلفن خود را برای اطلاع از اخبار محدود کنید ، آن را زمان بندی کرده و ساختاربندی نمایید.

بررسی کنید که چند بار در روز تلفن خود را چک می کنید و تا چه مدت اخبار مربوط به شیوع همه گیر را می خوانید. همچنین توصیه می شود که اخبار مربوط به خواندن اخبار کرونا را مثل مصرف کافئین دنبال کنید: یعنی همان طور که قبل از خواب نباید کافئین مصرف کنید ، اخبار کرونا را هم نخوانید.

۵- نزدیک به زمان خواب، قرار گرفتن در معرض نور آبی را محدود کنید

ثابت شده که اینترنت ابزاری ارزشمند برای ارتباطات و سرگرمی ها در طی مدتی بوده است که مردم سراسر جهان مجبور به قرنطینه خانگی یا خانه نشینی اجباری شده اند.

با این وجود ، وقتی سعی می کنید بخوابید ، خیره شدن به صفحه نمایش در تمام روز برای شما مفید نیست.

ما توصیه می کنیم که یک ساعت قبل از خواب ، تلویزیون را خاموش کنید ، واقعاً تلویزیون تماشا نکنید ، با تلفن حرف نزنید یا سرگرم رسانه های اجتماعی نشوید. مطمئناً نباید چیزی که می تواند برانگیخته اضطراب باشد را تماشا کنید.

درعوض ، فعالیت هایی مانند کتاب خواندن یا گوش دادن به موسیقی را به عنوان سرگرمی قبل از خواب انجام دهید.

۶- از نوشیدن زیاد الکل خودداری کنید

مصرف الکل باعث می شود خواب خوبی نداشته باشید. وقتی الکل می نوشید خواب غنی و آرامی ندارید؛ یعنی خوابی که بتواند تمام روز شما را قبراق نگه دارد.

الکل مکانیسم مقابله ای سالمی برای مقابله با استرس و اضطراب نیست. مصرف الکل و خواب ضعیف می تواند تأثیر جدی در نابود کردن سیستم ایمنی بدن شما داشته باشد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.