رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

نگاهی به تاریخچه مرسدس بنز SL افسانه ای

همان طور که می دانید نسل جدید مرسدس بنز SL به زودی معرفی می شود و ما به زودی می توانیم جدیدترین SL را ببینیم، اما در این مقاله به بررسی تاریخچه این مدل افسانه ای از آغاز تا امروز می پردازیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از اسب بخار، در طول تاریخ، همواره مرسدس بنز SL یک رودستر لوکس و خاص بوده است و مالکان این خودرو همیشه سبکی متفاوت از رانندگی را تجربه کرده اند. حالا که رونمایی از نسل جدید این خودرو بسیار نزدیک است کمپانی تصمیم گرفته است نگاهی به تاریخ ۶۵ ساله این مدل جذاب داشته باشد تا علاقه مندان بدانند چه مسیری برای این مدل طی شده است تا مرسدس بنز SL به جایگاه فعلی خود برسد.

در ادامه، نسل های این خودرو را از ابتدا تا امروز بررسی می کنیم.

مرسدس بنز ۳۰۰ SL کوپه (W198) – عرضه از ۱۹۵۴ تا ۱۹۵۷

در سال ۱۹۵۲ مرسدس بنز SL مسابقه ای قهرمان مسابقات اتومبیل‌رانی شد و پس از آن مرسدس بنز دریافت که تقاضا برای نسخه تولیدی بسیار زیاد است و تصمیم گرفت SL را در نسخه تولیدی به بازار بیاورد. دو سال بعد، مرسدس بنز اتاق W198 را به نمایشگاه نیویورک آورد. این کوپه درهای بازشونده به سمت بالا داشت که بعدها یکی از امضاهای طراحی SL شد. پیشرانه مورد استفاده در این خودرو موتور M198 بود که توان تولید نهایت قدرت ۲۱۵ اسب بخار را داشت و این خودروی کلاسیک را به نهایت سرعت ۲۵۸ کیلومتر بر ساعت می رساند.

مرسدس بنز ۱۹۰ SL (W121) – عرضه از ۱۹۵۵ تا ۱۹۶۳

اتاق کوچک تر و ارزان تر مرسدس SL در آن سال ها با نام ۱۹۰ SL عرضه شدکه شباهت های زیادی با نسخه لوکس تر داشت، اما قیمت آن کم تر بود. در این رودستر دو نفره پیشرانه ۱٫۹ لیتری چهار سیلندر به کار رفته بود که توان تولید نهایت قدرت ۱۰۵ اسب بخار را داشت. این خودروی اسپرت در ۱۴٫۵ ثانیه شتاب گیری صفر تاصد را انجام می داد و نهایت سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت برای آن ثبت شده است. گرچه این اعداد در دنیای مدرن چندان جذاب نیست، اما مرسدس بنز SL از جمله قوی ترین خودروها در نسل خودش بوده است.

مرسدس بنز ۳۰۰ SL (W198) – عرضه از ۱۹۵۷ تا ۱۹۶۳

جانشین نسخه افسانه ای اول در سال ۱۹۵۷ با بدنه ای مشابه اما درهای معمولی عرضه شد. در این خودرو بهبود سیستم تعلیق با مهندسی مدرن به کار رفت که در نتیجه آن، سواری با مرسدس SL به مراتب دلچسب تر شده بود. زیر کاپوت این خودرو همان پیشرانه قبلی نصب شده بود و از نظر قوای محرکه تغییری نداشتیم.

مرسدس بنز SL (W113) – عرضه از ۱۹۶۳ تا ۱۹۷۱

در سال ۱۹۶۳ مرسدس بنز تصمیم گرفت جانشین نسخه های قبل SL را با مدل ۲۳۰ SL (W113) معرفی کند و این خودرو به نمایشگاه ژنو آن سال آمد. حالت طراحی سقف در این خودرو باعث شد نام مستعار پاگودا (اصطلاح معماری) به آن داده شود. طراحی همچنان سبک جذاب و منحصربه‌فرد SLهای قبل را دنبال می کرد، اما از نظر مهندسی خودروی بهتری داشتیم که شاسی آن تقویت شده بود و پیشرانه ۲٫۳ لیتری در زیر کاپوت قرار گرفته بود. پیشرانه ۲٫۳ لیتری ۶ سیلندر خطی در این خودرو توان تولید نهایت قدرت ۱۵۰ اسب بخار را داشت که در سال ۱۹۶۷ با معرفی ۲۵۰ SL، پیشرانه ۲٫۵ لیتری جایگزین شد که ۱۰ درصد گشتاور بیش تر را به چرخ ها می رساند. یک سال بعد ۲۸۰ SL با موتور بزرگ تر ۲٫۸ لیتری به بازار آمد که خروجی قدرتی ۱۷۰ اسب بخار را ثبت می کرد.

مرسدس بنز SL R107 – عرضه از ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۹

در این جا به یکی از مهم ترین مدل های مرسدس بنز می رسیم؛ مدل R107 از این نظر مهم بود که نخستین SL مرسدس بنز نام گرفت که به پیشرانه ۸ سیلندر مرسدس بنز مجهز می شد. ابتدا مرسدس SL 350 در سال ۱۹۷۱ معرفی شد و پس از آن SL 450 و SL 280 در سال های ۱۹۷۳ و ۱۹۷۴ معرفی شدند. این مدل ها با مجموعه ای از پیشرانه های شش و هشت سیلندر مرسدس بنز عرضه می شدند. نکته مهم دیگر در مورد این خودرو عملکرد ایمنی آن بود که به گفته کارشناسان بسیار از زمان خود جلوتر بوده است.

مرسدس بنز SL R129 – عرضه از ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۱

کمپانی مرسدس بنز در سال ۱۹۸۹ از نسخه R129 مرسدس SL پرده برداشت که هم از نظر ظاهر به روزتر شده بود و هم استانداردهای ایمنی بالاتری داشت. در سال ۱۹۹۲ قوی ترین SL آن زمان با نام SL 600 معرفی شد که پیشرانه ۱۲ سیلندر را زیر کاپوت داشت که نهایت قدرت ۳۹۴ اسب بخار را تولید می کرد. در سال های عرضه این خودرو، فیس لیفت های متعدد معرفی شدند و پیشرانه V6 جایگرین ۶ سیلندر خطی شد و در سال ۱۹۹۹ مرسدس SL 73 AMG از این نسل با پیشرانه ۷.۳ لیتری V12 به میدان آمد و با ۵۲۵ اسب بخار قدرت تبدیل به یکی از قوی ترین های زمان خود شد.

مرسدس بنز SL R230 – عرضه از ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲

سری R230 از مرسدس بنز SL در سال ۲۰۰۱ با فناوری های مدرن، سطح ایمنی بالا و طراحی کاملاً متفاوت معرفی شد. این نوع طراحی به خصوص در قسمت چراغ ها تحولی در طراحی های مرسدس بنز رقم زد و هنوز بسیاری از علاقه مندان به این نشان خودروهای این نسل را بهترین می دانند. قوی ترین نسخه های این نسل SL 55 AMG، SL 600 و SL 65 AMG نام داشتند که به ترتیب، نهایت قدرت ۴۷۶، ۵۰۰ و ۶۱۲ اسب بخار را ارائه می دادند. جعبه دنده هفت سرعته مرسدس بنز با نام ۷G-TRONIC در سال ۲۰۰۶ به صورت استاندارد به مرسدس بنز SL اضافه شد و برترین فیس لیفت های این نسل با نام های SL 63 AMG و SL 65 AMG بلک سریز در سال ۲۰۰۸ معرفی شدند.

مرسدس بنز SL R231 – عرضه از ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰

در سال ۲۰۱۲ نسل آخر مرسدس بنز SL با سری R231 به مناسبت شصتمین سالگرد این مدل به نمایشگاه دیترویت آمد. از این نسل که تا ۲۰۲۰ هم تولید شد مدل های SL 500، SL 63 AMG و SL 65 AMG مدل های مطرح این نسل بودند که از نسل پیشین قوی تر و بهتر عمل می کردند. حالا نوبت به آخرین نسل به مرسدس بنز SL می رسد که به زودی معرفی می شود.

نسل جدید مرسدس بنز SL فقط ادامه دهنده مسیر تاریخی SL نیست، بلکه جانشین AMG GT رودستر هم خواهد بود. این خودرو بر مبنای پلتفرم آ ام گ GT کوپه بعدی ساخته می شود. در حال حاضر، تصاویر مربوط به طراحی داخلی این خودرو منتشر شده است که الهام از طراحی نسل جدید مرسدس بنز S کلاس به وضوح در آن دیده می شود. مرسدس بنز می گوید طراحی داخلی این خودرو ترکیبی از طراحی آنالوگ و دیجیتال مدرن است که با الهام از نسل اول SL شکل گرفته است.

هنوز مشخصات فنی مرسدس بنز SL مدل ۲۰۲۲ منتشر نشده است، اما احتمالاً این خودرو با پیشرانه های چهار و هشت سیلندر عرضه می شود. همچنین احتمال آن می رود که نسل جدید SL مجهز به پیشرانه پلاگین هیبرید مشابه آن‌چه در مرسدس AMG GT 73e خواهد بود شود که در این صورت، نهایت قدرت ۸۰۴ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن متر را در این خودرو خواهیم دید.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.