نگاهی به تمام رکوردشکنی های بیتکوین

امسال ارزش بیتکوین ۱.۷ برابر شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، بیتکوین به عنوان شناخته شده ترین و محبوب ترین ارز دیجیتال جهان در سال جاری افزایش محسوسی یافته است و اکنون برای نخستین بار در تاریخ خود از رکورد ۲۰ هزار دلار نیز عبور کرده است. با این حال این نخستین بار نیست که بیتکوین رکوردشکنی می کند و پیش از این نیز این ارز فراز و فرودهای زیادی داشته است:

ژوین ۲۰۱۱

در آن سال ارزش بیتکوین نسبت به رقم ابتدای سال نزدیک ۳۱ برابر شد و از تنها یک دلار در ابتدای سال به ۳۲ دلار رسید اما پس از آن ریزش شدیدی در این ارز به ثبت رسید و در ماه نوامبر بهای هر بیتکوین به تنها دو دلار رسید.

ژانویه ۲۰۱۲

پس از ثبات نسبی قیمت ها برای چندین ماه، سرانجام در نخستین ماه از سال ۲۰۱۲ ارزش بیتکوین به هفت دلار رسید.

آوریل ۲۰۱۳

در سال ۲۰۱۳ روند حرکت بیتکوین عموما صعودی بود تا جایی که ابتدا به ۳۲ دلار و سپس به ۴۹ دلار رسید اما پس از آن با ریزش مواجه شد و به ۳۳ دلار بازگشت.

نوامبر ۲۰۱۳

در اواخر سال ۲۰۱۳ بیتکوین رکورد عجیبی زد و به ۱۲۰۰ دلار رسید اما با همان سرعت رشد عقب نشست و تا ۱۵۰ دلار کاهش پیدا کرد.

نوامبر ۲۰۱۷

بیتکوین در این ماه از ۱۰ هزار دلار گذشت اما پس از آن تا ۵۹۰۰ دلار عقب نشست.

دسامبر ۲۰۲۰

در این ماه بیتکوین تاکنون دو رکوردشکنی داشته است و در هفدهم دسامبر موفق شده است تا رکورد ۲۰ هزار دلار را نیز پشت سر بگذارد. اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا به مانند دفعات قبلی شاهد ریزش شدید در قیمت این ارز دیجتالی خواهیم بود یا آن طور که برخی تحلیل گران پیش بینی کرده اند، روند صعودی این ارز تا رسیدن به کانال ۳۰ هزار دلار ادامه پیدا خواهد کرد.

اکنون دیگران میخوانند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.