رسانه خبری این تیتر

گوگل حالا می‌تواند نیم میلیون آهنگ را با زمزمه آن‌ها توسط کاربر تشخیص دهد

گوگل به ابزار جستجوی خود قابلیتی به نام «Hum To Search» را اضافه کرده که می‌تواند تنها با زمزمه کردن، بیش از نیم میلیون آهنگ را تشخیص دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، در حالی که شاید چندان طرفدار این قابلیت نباشید، کارایی بالایی دارد و برای بسیاری از ما کاربردی خواهد بود. این احتمال وجود دارد که شعر یک موسیقی را به یاد نداشته باشیم، اما ملودی آن را بدانیم و بتوانیم آن را زمزمه کنیم.

اخیرا گوگل در بلاگ مخصوص هوش مصنوعی خود نحوه کار این سیستم را توضیح داده است. بد نیست بدانید که قابلیت «Now Playnig» گوشی‌های پیکسل در سال ۲۰۱۷ نیز می‌تواند بدون نیاز به اینترنت آهنگ را تشخیص دهد.

قابلیت Hum To Search گوگل مبتنی بر فناوری Now Playing گوشی‌های پیکسل است، با این حال از آنجایی که مبتنی بر سرور است، عملکرد سریعتری دارد. Now Playing آهنگ‌ها را بر اساس موارد ضبط شده تشخیص می‌دهد، در حالی که در زمان استفاده از Hum To Search، گوگل توالی مبتنی بر عدد ایجاد می‌کند.

این توالی مبتنی بر عدد ملودی آهنگ را نشان می‌دهد. ظاهرا این قابلیت سازها و همچنین کیفیت صدا را نادیده می‌گیرد. پس از این کار، آهنگ با این ملودی مقایسه شده و بهترین نتیجه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

گوگل اعلام کرده دیتابیس کنونی به قابلیت Hum To Search اجازه می‌دهد که در میان نیم میلیون آهنگ، به دنبال گزینه مناسب باشد. این کمپانی علت کم این آهنگ‌ها را سطح بالای دقت آن‌ها اعلام کرده است.

اگر بخواهیم این قابلیت را با جستجوی صوتی مقایسه کنیم، مورد دوم می‌تواند در میان ۱۰۰ میلیون آهنگ، گزینه مناسب را در اختیار کاربر قرار دهد. گوگل به مرور زمان دیتابیس ویژگی تشخیص آهنگ با استفاده از زمزمه را گسترش می‌دهد.

اگرچه دیتابیس این ویژگی میزبان آهنگ‌های کمی است، اما عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهد و می‌توان از عملکرد آن رضایت داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.