رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

هدیه خاص کره‌شمالی به همسایه جنوبی‌اش

دفتر رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی یکشنبه اعلام کرد، مون جائه-این یک جفت سگ شکارچی بومی از کره‌شمالی هدیه گرفت که تازه‌ترین نشانه از شکوفا شدن سریع دوستی در شبه جزیره کره است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، دفتر رئیس‌جمهوری کره‌شمالی اعلام کرد: دفتر ریاست جمهوری یک جفت سگ پونگسان از کره‌شمالی را روز پنج‌شنبه به عنوان هدیه در نشست دو کره تحویل گرفت.

این سگ‌ها که حدود یک سال دارند، از طریق روستای صلح پانمونجوم به همراه سه کیلو غذا که برای کمک به خو گرفتن آنهاست، تحویل شد. این سگ‌های سفید و زیبا که به وفاداری و باهوشی شناخته شده‌اند، جزو ثروت‌های ملی کره‌شمالی به شمار می‌روند. این هدیه پس از نشست ماه سپتامبر میان مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی و کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در پیونگ‌یانگ داده شده است.

در آن نشست، کیم با تعطیلی یک سایت آزمایش موشکی و سفر به سئول موافقت کرد. آنها همچنین موافقت کردند تا برای دریافت میزبانی المپیک ۲۰۳۲ به صورت مشترک درخواست دهند.

رئیس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی هم پس از سفر به پیونگ‌یانگ در سال ۲۰۰۰ یک جفت سگ پونگسان هدیه گرفت. این سگ‌ها در سال ۲۰۱۳ به دلایل طبیعی پس از زایمان ۲۱ توله مردند. این سگ‌های تازه‌وارد در دفتر ریاست جمهوری با مون جائه این حیوان دوست ساکن می‌شوند که تعدادی سگ و گربه دیگر دارد.

رهبر کره‌شمالی پس از دیدار اخیر با رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در پیونگ‌یانگ به او ۲ تن قارچ گرانقیمت ویژه موسوم به “قارچ کاج” هدیه داده بود.

براساس بیانیه سئول، این قارچ‌های خوراکی که بوی تند و مخصوصی دارند و در بین قارچ‌های خوراکی گرانقیمت‌ترین محسوب می‌شوند، بین حدود ۴۰۰۰ سکنه سالخورده کره‌جنوبی که حین جنگ کره از خانواده‌هایشان جدا شدند، تقسیم می‌شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.