هشدار جدی درباره چایی نوشیدن | در این ساعت چای ننوشید

مطالعات نشان داده‌اند که مصرف چای سیاه باعث کاهش فشار خون، کاهش سطح کلسترول بد (LDL) و افزایش کلسترول خوب (HDL) شده و به حفظ سلامت قلب کمک می کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ۵۵ آنلاین، چای سیاه دارای خواص بسیاری است. برخی از مهمترین خواص چای سیاه عبارتند از:

۱. حفظ سلامت قلب: مطالعات نشان داده‌اند که مصرف چای سیاه باعث کاهش فشار خون، کاهش سطح کلسترول بد (LDL) و افزایش کلسترول خوب (HDL) شده و به حفظ سلامت قلب کمک می کند.

۲. کاهش ریسک ابتلا به دیابت: مصرف چای سیاه باعث کاهش سطح گلوکز خون و افزایش ایمنی بدن در برابر بیماری دیابت می شود.

۳. تقویت سیستم ایمنی: ترکیبات ضد اکسیدان چای سیاه، مانند کاتشین ها، فلاونوئیدها و الکل های فنولی، به تقویت سیستم ایمنی کمک می کنند.

۴. بهبود عملکرد مغز: مطالعات نشان داده‌اند که مصرف چای سیاه می‌تواند بهبود حافظه، تمرکز و عملکرد مغزی را در برخی افراد افزایش دهد.

۵. کاهش ریسک ابتلا به بیماری های سرطانی: ترکیبات فنولی موجود در چای سیاه می‌توانند به مبارزه با سلول‌های سرطانی کمک کنند و ریسک ابتلا به بعضی از بیماری‌های سرطانی را کاهش دهند.

۶. بهبود دستگاه گوارش: مصرف چای سیاه به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند و مشکلاتی همچون نفخ، گاز و تب های شکمی را کاهش می‌دهد.

۷. کاهش استرس و افزایش انرژی: چای سیاه حاوی مقدار قابل توجهی کافئین است که به کاهش استرس و افزایش انرژی کمک می کند.

چای سیاه نیز از این قاعده مستثنی نیست و مصرف بیش از حد آن آسیب‌های فراوانی به بدن وارد می‌کند.

اولین نقطه در بدن که مورد آسیب مصرف بیش از حد چای قرار می‌گیرد، مینای دندان است که به عنوان یکی از عوامل مهم در تیره شدن و پوسیدگی دندان به شمار می‌رود.

در چای سیاه ماده‌ای به نام تئین وجود دارد که موجب افزایش ضربان قلب می‌شود و مصرف بیش از حد آن برای افرادی که ضربان قلب آن‌ها بیشتر از ۸۰ است، توصیه نمی‌شود.

دلیل وجود همین ماده در چای و درصورت مصرف بیش از حد موجب تهییج اعصاب و بروز عصبانیت شده و در برخی خانم‌ها موجب بروز اضطراب می‌شود.

از آنجا که چای سیاه حاوی مقادیر زیادی کافئین و تئین است به افراد مبتلا به زخم معده توصیه می‌شود که مصرف آن را کاهش دهند و یا حداقل ۳ ساعت بعد از غذا چای بنوشند.

این مسئله مهم است که چای در چه ساعتی از روز مصرف شود و توصیه این است که به علت خالی بودن معده افراد یک ساعت قبل از غذا از نوشیدن چای پرهیز کنند.

بلافاصله بعد از غذا نباید چای مصرف شود، مصرف چای بلافاصله پس از غذا به کاهش جذب اسید فولیک، آهن و کلسیم در بدن منجر شده و به مرور مشکلاتی همچون پوکی استخوان در افراد را به دنبال خواهد داشت.

البته مصرف کم چای سیاه در طول روز به عملکرد بهتر کلیه و آرامش اعصاب کمک می‌کند اگر به مقدار کم و به میزان تعیین‌شده مصرف کنیم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.