رسانه خبری این تیتر

هشدار پلیس فتا درباره سایت ها و اپ های صیغه یاب

رییس پلیس فتای استان بوشهر درباره کلاه برداری به اسم سایت و اپلیکیشن صیغه یابی هشدار داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایستنا، مهدی قاسمی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین سو استفاده از فضای مجازی، انتشار اطلاعات خصوصی کاربران است گفت: کاربران زیادی در فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و به خصوص نرم افزارهای پیام رسان تلفن همراه اقدام به انتشار اطلاعات خصوصی و تصاویر به اصطلاح سلفی خود می کنند. متاسفانه برخی از این کاربران باور ندارند که مجرمان سایبری از ساده ترین اطلاعات شخصی که کاربر درصفحات اجتماعی خود منتشر می کند سوءاستفاده می کنند.

وی در خصوص فروش نرم افزار و یا عضویت در کانال های صیغه یاب، از شهروندان بوشهری خواست به هیچ عنوان فریب ایلیکیشن های صیغه یاب را نخورند و قربانی اینگونه نرم افزارها نشوند چرا که ممکن است خطرات جبران ناپذیری آنان را تهدید کند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: افرادی که تصویر آنان در اینگونه سایت ها و نرم افزارها وجود دارد، وجود خارجی نداشته و فقط تصویر آن ها در این سایت ها یا گروه ها قرار دارد، تصویری که حتی ممکن است فتوشاپی باشد.

رییس پلیس فتای استان بوشهر افزود: این افراد با استفاده از تصاویر سلفی که کاربران در فضای مجازی منتشر کرده اند سعی می کنند سایت خود را بروز رسانی کرده و اهداف مجرمانه خود را که همان سوءاستفاده از کاربران فضای مجازی است را عملی کنند.

وی یکی دیگر از مهمترین خطرات این نرم افزارها را وجود صفحات جعلی یا فیشینگ نام برد و گفت: کاربران ممکن است با خرید اینگونه نرم افزارها وارد صفحه جعلی بانک ها شوند و موجودی حساب بانکی آنان مورد سرقت قرار گیرد، از شهروندان انتظار می ر ود به هنگام خریدهای اینترنتی حتما نکات امنیتی از جمله (نماد اعتماد الکترونیکی و آدرس صفحه https://) توجه و دقت داشته باشند.قاسمی افزود: متاسفانه کلاهبرداران برای رسیدن به مقاصد خود این سایت ها را طراحی کرده اند و با ایجاد پروفایل های جعلی و با ترفند های زیرکانه، ارتباط احساسی با افراد برقرار کرده و از طریق این ارتباط پول و اطلاعات هویتی افراد را مورد سرقت قرار می دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.