رسانه خبری این تیتر

هنوز به توافق نرسیده‌ایم

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت: ما به حصول توافق احتمالی در وین نزدیک هستیم اما هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، ند پرایس سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه در اظهاراتی با اشاره به مذاکرات وین خاطر نشان کرد: ما به حصول توافق احتمالی نزدیک هستیم اما هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه “هنوز برخی موضوعات در وین حل نشده باقی مانده‌اند” افزود: در آینده نزدیک خواهیم فهمید که آیا می‌توانیم به آن نقطه برسیم یا نه.

همچنین کریستوفر برگر سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان درباره روند مذاکرات احیای برجام گفت: کار ‌روی تهیه پیش‌نویس متن نهایی تکمیل شده است و اکنون باید تصمیمات سیاسی در پایتخت‌ها اتخاذ شود.

وی ادامه داد: ما امیدواریم که این مذاکرات هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

مذاکرات ایران و سایر طرف‌های برجام در وین که با هدف رفع تحریم‌های ایران و بازگشت واشنگتن به توافق با حضور غیرمستقیم آمریکا برگزار می‌شود، چند روزی است که به دلیل کارشکنی‌های آمریکا و ناتوانی طرف غربی در حل موضوعات باقی‌مانده متوقف شده است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان شب گذشته در گفت‌وگو با لیز تراس همتای بریتانیایی خود تاکید کرد: بیش از هر زمان دیگری به نقطه نهایی توافق نزدیک شده‌ایم؛ لکن آنچه می‌تواند رسیدن به توافق خوب و پایدار را قطعی کند رفتار واقع‌بینانه آمریکا و عدم طرح مطالبات جدید و نادرست است.

وی افزود: اگر همه خطوط قرمزمان رعایت شود، آماده توافق نهایی هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.