رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

هوای ایران در ماه گذشته سردتر از نرمال بود

داده‌های پهنه‌ای میانگین دمای هوای کشور نشان می‌دهد که دی ماه امسال دمای کشور حدود یک درجه سردتر از نرمال بوده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی داده‌های سازمان هواشناسی در حالی که دی ماه امسال کشور روزهای سردی را تجربه کرد برخی استان‌ها دمایی سردتر از نرمال را نیز تجربه کردند به این صورت که میانگین دمای کشور طی دی ماه ۵.۴ درجه سلسیوس بود و این درحالیست که میانگین دما در بلندمدت ۶.۴ درجه سلسیوس بود بنابراین دمای هوا در دی ماه نسبت به بلندمدت یک درجه کاهش داشته است.

به طور کلی هوای دی ماه در ۲۸ استان کشور سردتر از نرمال بوده است که استان البرز با کاهش ۲.۳- درجه بیشترین افزایش سرما و آذربایجان شرقی و بوشهر با منفی ۰.۱ درجه کاهش کمترین افزایش سرما را نسبت به شرایط نرمال داشته‌اند. با این وجود میانگین دمای دی ماه در سه استان ایلام، کهگیلویه و بویر احمد و آذربایجان غربی افزایش یافته است.

در پی این کاهش دما اخباری مبنی بر آغاز زمستان سخت در کشور منتشر شد که صادق ضیاییان- رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا- در گفت و گو با ایسنا درباره شدت سرمای هوا در مقایسه با سال‌های گذشته گفت: در حال حاضر زمستان سختی نداریم و به‌طور کلی در زمستان، سرمای هوا طبیعی است و می‌تواند تا پایان زمستان نیز سرد بماند. با وجود کاهش شدید دما تنها می‌توان گفت که ما تازه به دمای میانگین رسیده‌ایم.

ماه بهمن نیز در حالی فرا رسید که سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای از ماندگاری هوای سرد در کشور طی پنج روز اول این خبر داد و براساس اعلام این سازمان امروز شهرکرد با دمای ۲۲- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.