رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

واتس‌اپ روی قابلیت تبدیل پیام‌های صوتی به متن کار می کند

طی هفته‌های گذشته اخبار زیادی در مورد قابلیت‌های جدید واتساپ منتشر شده و مثلا می‌توانیم به بهبود رمزگذاری برای افزایش امنیت‌های پیام‌های ذخیره شده در گوگل درایو یا آی‌کلاود اشاره کنیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجی کالا، حالا طبق یک گزارش جدید، واتساپ در حال توسعه‌ی قابلیت مفیدی است که تبدیل پیام‌های صوتی به متن را امکان‌پذیر می‌کند.

این قابلیت فعلا در دست توسعه قرار دارد و در ابتدا برای نسخه‌ی iOS واتساپ ارائه خواهد شد. در این گزارش آمده که فرایند تبدیل صوت به متن به طور کامل درون گوشی انجام می‌شود و این یعنی هیچکدام از پیام‌های صوتی برای انجام این کار راهی سرورهای واتساپ یا فیسبوک نخواهند شد.

واتساپ برای این کار تکنولوژی تشخیص گفتار اپل استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد وقتی که برای اولین بار پیام صوتی را تبدیل به متن می‌کنید، محتوای موردنظر در گوشی شما ذخیره می‌شود و به همین خاطر برای مراجعه‌ی مجدد به آن، دیگر لازم نیست دوباره این فرایند را تکرار کنید. همچنین استفاده از این قابلیت کاملا اختیاری است و کاربران برای بهره‌گیری از آن باید اجازه‌ی این کار را صادر کنند.

اگرچه در این گزارش آمده که قابلیت موردنظر ابتدا برای گجت‌های مبتنی بر iOS توسعه پیدا می‌کند، اما مانند دیگر مشخصه‌های این پیام‌رسان احتمالا به‌زودی برای اندروید هم ارائه خواهد شد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.