رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

ورود دانشگاه‌های بزرگ به پذیرش بدون آزمون در رشته‌های روزانه

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از استقبال دانشگاه‌های بزرگ از معرفی رشته‌های روزانه برای پذیرش های بدون آزمون خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش در رشته‌های روزانه بدون آزمون دانشگاه‌ها امسال افزایش یافته است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، دکتر حسن مروتی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۱ از نیمه دوم مردادماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ بازه زمانی مشخص یعنی حدود ۱۰ روز برای انتخاب رشته داوطلبان در رشته هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد را در نظر خواهیم گرفت و علاقه مندان می‌توانند در این رشته‌های بدون آزمون ثبت نام کنند.

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: برنامه ما این است که ثبت نام داوطلبان در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همزمان با انتخاب رشته رشته های با آزمون صورت بگیرد.

مروتی با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها حدودا ۸۵ درصد است، اظهار کرد: نتایج پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها همزمان با نتایج کنکور در اواخر شهریور ماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی صرفا مخصوص مراکز غیردولتی نیست دانشگاه های دولتی هم ظرفیت هایی در این زمینه اعلام کردند به طوریکه امسال حتی دانشگاه تهران برای رشته های روزانه نیز یک سری رشته ها را برای پذیرش بدون آزمون معرفی کرده است.

وی تاکید کرد: ظرفیت پذیرش در رشته های روزانه بدون آزمون دانشگاه ها امسال افزایش یافته است و هر اندازه متقاضی برای این موارد بیشتر باشد، این ظرفیت ها افزایش می یابد. در واقع ما سال های گذشته پذیرش بدون آزمون دوره روزانه در دانشگاه‌های بزرگ را نداشتیم، اما امسال وضعیت متفاوت شده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.