رسانه خبری این تیتر

آخرین وضعیت مرزهای مشترک ایران و عراق

رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق آخرین وضعیت تردد در مرزهای مشترک دو کشور را تشریح کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، یحیی آل اسحاق اظهار کرد: همانطور که پیش از این نیز بارها تاکید کرده‌ایم، سطح همکاری‌های اقتصادی دو کشور ایران و عراق بسیار گسترده است و هرچند در برخی مواقع، اتفاقاتی می‌تواند باعث بر هم خوردن کوتاه مدت اوضاع شود اما در نهایت همکاری و همراهی دو دولت و ملت ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، پس از شیوع کرونا در ایران نیز دولت عراق برخی اقدامات پیشگیرانه از جمله توقف ورود ایرانی‌ها به این کشور را در دستور کار قرار داد که موضوعی موقتی خواهد بود اما در حوزه اقتصادی و تجاری شرایط فرق می‌کند و مرزها فعال هستند.

رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق تاکید کرد: در حال حاضر تمام مرزهای مشترک دو کشور باز بوده و محموله‌های تجاری بدون هیچ محدودیتی در حال آمد و شد هستند و صادرات ایران به عراق ادامه دارد.

آل اسحاق در پاسخ به این سوال که آیا به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، تجهیزات و تیم‌های پزشکی در مرزهای مشترک دو کشور فعال هستند؟ گفت: ما در طرف ایران تجهیزات لازم را بسیج کرده‌ایم و تلاش می‌شود وضعیت سلامت رانندگان به شکل دائم مورد رصد قرار گیرد تا مشکلی در این بخش ایجاد نشود.

وی ادامه داد: در طرف عراقی نیز اگر بنا باشد تیم‌های پزشکی مستقر شوند نیاز به تجهیز نیروها و برنامه ریزی وجود دارد که دولت عراق در رابطه با آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

پس از شیوع کرونا در ایران، عراق اعلام کرد تا اطلاع ثانوی ورود ایرانی‌ها به کشورش را متوقف خواهد کرد. در نخستین روزها از اجرایی شدن این تصمیم گمانه‌زنی‌های درباره توقف فعالیت مرزهای اقتصادی دو کشور نیز مطرح شد که در روزهای بعد مشکلات در این زمینه برطرف شد.

عراق، پس از چین، دومین مقصد عمده صادرات غیر نفتی ایران به شمار می‌رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.