رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

پرسپولیس با برنامه ریزی عجیب AFC به عربستان می رود

رقابت های یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۲۱آسیا با کمترین استراحت ملی پوشان تیم های حاضر در این مرحله برگزار می شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از مهر، قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امروز جمعه برگزار می‌شود تا تیم‌های پرسپولیس، الهلال و النصر عربستان به همراه الوحده امارات رقیبان خود را در منطقه غرب آسیا شناخته و برای بازی‌های این مرحله در کشور عربستان آماده شوند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی ۲۴ مهرماه بازی‌های این مرحله را برگزار می‌کند که طبق تقویم فیفا تیم‌های ملی حاضر در مرحله انتخابی نهایی جام جهانی در تاریخ‌های ۱۵ و ۲۰ مهرماه باید بازی‌های سوم و چهارم در دور رفت را برگزار کنند.

قهرمان پنج دوره متوالی رقابت‌های لیگ برتر در یک سال گذشته حداقل سه نماینده در لیست بازیکنان دعوت شده به اردوهای تیم ملی ایران داشته است. وحید امیری، میلاد سرلک و مهدی ترابی بازیکنان ملی پوش پرسپولیس برای بازی با سوریه و کره جنوبی بودند؛ مهره‌هایی که بدون استراحت برای بازی با استقلال تاجیکستان در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تمرینات خود با پرسپولیس را از سر گرفتند تا مهره‌های تأثیرگذار یحیی راه صعود این تیم به مرحله یک چهارم را هموار کنند.

شاگردان یحیی گل محمدی تمرینات خود را از هفته آینده آغاز می‌کنند و بازیکنان ملی پوش نهایتا تا هشتم مهرماه می‌توانند با این تیم باشند. تمرینات پرسپولیس بدون بازیکنان تیم ملی ایران ادامه پیدا می‌کند تا آنها برای بازی با امارات و کره جنوبی آماده شوند.

نبود بازیکنان ملی پوش پرسپولیس تا سه روز قبل از بازی در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در کشور عربستان ادامه خواهد داشت. این بازیکنان پس از دیدار با کره جنوبی فرصتی برای ریکاوری نخواهند داشت و با برنامه ریزی عجیب AFC باید راهی عربستان شده تا پس از پشت سر گذاشتن تست‌های کرونا با هم تیمی‌های خود تمرینات تاکتیکی انجام دهند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی چنین برنامه ریزی عجیبی را برای تیم‌های باشگاهی و ملی قاره کهن در نظر گرفته که مهم‌ترین تورنمنت‌ها را شامل خود کرده و مانع از آمادگی تیم‌های منطقه برای حضور قدرتمندانه می‌شود.

AFC در شرایطی میزبانی بازی‌های یک چهارم نهایی تا فینال لیگ قهرمانان آسیا را به کشور عربستان سپرده که دو تیم النصر و الهلال در بین نمایندگان منطقه غرب حضور دارند و با توجه به برنامه بازی‌های ملی فرصت به مراتب بیشتری برای استراحت ملی پوشان شاغل خود در این دو تیم باشگاهی دارند.

تیم ملی عربستان ۱۵ و ۲۰ مهرماه میزبان تیم‌های ملی ژاپن و چین است.

تیم ملی ایران نیز ۱۵ مهرماه در امارات میهمان این تیم است و ۲۰ مهر نیز در تهران از کره جنوبی میزبانی می‌کند.

کار سخت یحیی گل محمدی برای دادن استراحت به بازیکنان ملی پوش و هماهنگی آنها با سایر اعضای تیم می‌تواند مهم‌ترین چالش سرخ‌ها در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باشد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.