پشت‌پرده گل نزدن‌های تیم پرسپولیس!

تنها کسی که می‌تواند استرس را از مهاجمان و هافبک‌های گلزن پرسپولیس دور کند، یحیی گل محمدی است.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، پرسپولیس در حالی برابر پدیده مشهد به تساوی یک بریک رسید که ۵ یا ۶ موقعیت خوب گلزنی بدست آورد اما هر یک از این فرصت‌ها با بی‌دقتی یا شتابزدگی بازیکنان این تیم خراب شد. از شهریار مغانلو و مهدی عبدی بگیرید تا امید عالیشاه، احمد نورالهی، کمال کامیابی نیا، سعید آقایی و حتی سید جلال حسینی هم فرصت های خوبی بدست آوردند اما موفق به گلزنی برابر تیم سید مهدی رحمتی نشدند.

شاید یکی از عوامل موثر در عملکرد ضعیف بازیکنان پرسپولیس در زدن ضربات آخر در موقعیتی که در آستانه از دست دادن امتیازات هستند را باید در مسائل روحی روانی بدانیم. پرسپولیس با قهرمانی های متوالی و موفقیت نسبی در آسیا و ثبت کلین شیت های متعدد کمتر در موقعیتی قرار گرفته که از حریف عقب باشد و گرچه آمار بازی‌های اینچنینیِ پرسپولیس نشان از تسلط این تیم بر توپ و میدان دارد اما در لحظات حساس کم صبر و با تمرکز پایین ضربات نهایی را به توپ می زنند و حالا با ترافیک زیاد در خط حمله، مهاجمان این تیم احساس می کنند از دست دادن هر موقعیت در شرایط حساس می تواند به معنی از دست دادن جایگاه و موقعیت‌شان در تیم باشد.

فرشاد پیوس هم به درستی درخصوص مهدی عبدی به این نکته اشاره کرد. اگر تا دیروز آرمان رمضانی و مهدی عبدی موقعیت هایی را هدر می دادند حالا هافبک های گلزن پرسپولیس نیز در دو قدمی دروازه حریف توپ خراب می کنند. چرا؟

شاید دلیل آن استرس یا ترس ناشی از تعویض شدن باشد. همان طور که اشاره شد هر بازیکنی که در شرایط گلزنی قرار می گیرد این افکاربه ذهنش می رسد که اگر خراب شد چه می شود؟ آیا قرار است بعد از خراب شدن توپ و موقعیت نفر بعدی جای او را بگیرد؟ همین موضوع استرس فراوانی را اول به مهاجمان تیم وارد کرد و حالا به هافبک های گلزن پرسپولیس نیز منتقل شده باشد.

حال راهکارچیست؟ به نظر می رسد تنها کسی که می تواند این استرس را از مهاجمان و هافبک های گلزن پرسپولیس دور کند، یحیی گل محمدی باشد.

سرمربی پرسپولیس می تواند به بازیکنان اصلی تیمش در خط حمله و هافبک این اطمینان را بدهد که به آنها اعتماد دارد و باید با خیال راحت به سمت دروازه حریف ضربه بزنند. با کارهای روحی و روانی می توان بازیکنان پرسپولیس به ویژه مهاجمان این تیم را مهیای گلزنی کرد. بازیکنانی که سال گذشته و در لیگ قهرمانان آسیا ثابت کرده اند قادر هستند از کوچک ترین فرصتی گل بسازند و…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.