پشت پرده جواب منفی برانکو ایوانکوویچ به پرسپولیس | ۶۹ سالگی و باقی‌مانده عمر و این همه دلار…

مذاکرات چند گانه و مفصل باشگاه پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ سرانجام بدون نتیجه به پایان رسید.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، مذاکرات باشگاه پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ بی نتیجه بود و مرد کروات ۳ بار به پیشنهاد رضا درویش و هیئت مدیره، جواب منفی داد. مدیرعامل پرسپولیس هم در مصاحبه ای گفت به نظر می رسد برانکو دیگر آدم سابق نیست و به ما گفت تغییراتی در مدل زندگی اش ایجاد کرده و مثل گذشته آمادگی اینکه دوباره جایش را عوض کند ندارد.

یادمان می آید چند سال قبل اصغر شرفی مربی و دستیار تیم ملی ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین گفته بود اوایل انقلاب برای کار به امارات دعوت شدم و هدایت یک تیم دسته دویی را بر عهده گرفتم. وقتی به پایان لیگ رسیدیم و صعودمان قطعی شد به آپارتمانی که زندگی می کردم آمدم که در یکی از اتاق ها، دلارهای تا نشده را روی هم به عنوان پاداش چیده بودند.

واقعیت این است که حضور در تیم های حوزه خلیج فارس و کار کردن با تیم های عربی، منفعت مالی عجیب و غریبی دارد. برانکو ایوانکوویچ هم پس از پایان کارش در پرسپولیس اگرچه دو تجربه ناموفق در الاهلی عربستان و تیم ملی عمان داشت اما بی گمان سود سرشاری از این راه نصیبش شده است.

ایوانکوویچ را سال هاست در فوتبال ایران می شناسیم. او را در تمام این سال ها، چهره ای باهوش، موقعیت شناس و زیرک دیده ایم. برانکو به درستی موقعیت فعلی اش را درک کرده و می داند ۶۹ سالگی، جای بلندپروازی بیشتر ندارد. مربیگری شغلی پراسترس است و می تواند برای سلامتی خطرناک هم باشد. مربیگری در تیم هایی مانند پرسپولیس به دلیل ارتباط مستقیم با هواداران و حاشیه های فروان، مخاطره های خاص خودش را دارد. با پول هنگفتی که برانکو در فوتبال ایران و سپس در تیم های عربی به دست آورده، منطقی نیست که این باقی مانده عمر، صرف استرس های شدید مربیگری در تیمی مثل پرسپولیس شود.

تصمیم ایوانکوویچ در نگاه نخست برای هواداران پرسپولیس شاید تلخ و باورنکردنی باشد اما برانکو حرف آخر را به درویش زده است. او سبک زندگی را تغییر داده و با دلارهایی که در بانک خوابیده اند، می خواهد ادامه عمر را با آرامش طی کند. شاید در آینده ای نزدیک با انتخاب یک تیم بی حاشیه و بی سروصدا، شاید هم حضور در آکادمی های فوتبال و بلکه اساسا، استراحت مطلق در کنار اعضای خانواده، این مسیر ادامه پیدا کند.

برانکو آرامش این زندگی رویایی را در آستانه ۷۰ سالگی به خطر نمی اندازد…

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.