پویانمایی در فروش هفتگی از کمدی جلو زد

فیلم انیمیشن «بچه زرنگ» با استقبال مخاطبان سینما در فروش هفتگی از کمدی پرفروش «فسیل» جلو زد.

به گزارش اینتیتر به نقل از افکارنیوز، پویانمایی (انیمیشن) سینمایی بچه زرنگ به تهیه‌کنندگی حامد جعفری که از چهارشنبه هفته گذشته پنجم مهر در سینماهای سراسر کشور به نمایش درآمده، در همین هفته نخست با اقبال بالا کودکان و خانواده هایشان رو به رو بوده است.

روز گذشته فیلم «بچه زرنگ» در سینماهای سراسر کشور توانست بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش کند و در جایگاهی بالاتر از فیلم های پرفروش این ماه ها یعنی «فسیل» و «شهر هرت» قرار بگیرد.

«بچه زرنگ» همچنین در فروش هفتگی نزدیک به چهار میلیارد تومان فروش داشته و بیش از ۸۰ هزار مخاطب در سینماها به تماشای آن نشسته اند. این فیلم در روزهای آغازین اکران توانست پرفروش ترین افتتاحیه یک انیمیشن سینمایی در تاریخ گیشه را نسبت به افتتاحیه پرفروش ترین انیمیشن ها رقم بزند. سینمای انیمیشن در کشور همواره طرفداران خود را داشته است اما شاید گروه ها و سازمان های کمتری توانسته اند بعد از تولید در گیشه هم موفق باشند و فروش خوبی را رقم بزنند.

گروه هنر پویا که بیش از یک دهه است در عرصه تولید و ساخت انیمیشن و عرضه آن در ایران و کشورهای جهان فعالیت دارد، توانسته است هر بار رکورد فروش و تعداد مخاطب را نسبت به اثر قبلی خود بشکند. هنر پویا پیش از این انیمیشن های شاهزاده روم و فیلشاه را ساخته که هر دو تاکنون پرمخاطب ترین انیمیشن‌های تاریخ سینما بوده‌اند. شاهزاده‌روم به اثر پرفروش زمان خود بدل شد و فیلشاه هم با رد کردن رکورد قبلی باز هم توانست در صدر فهرست فیلم های پرفروش سال قرار گیرد و حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم بچه زرنگ هم می تواند از ۲ فیلم قبلی عبور کرده و موفقیت گیشه را تکرار کند یا نه.

بچه زرنگ در حال حاضر اکران آغازین موفقی را تجربه کرده است که در صدر فروش هفتگی قرار دارد و حتی بعد از فروش چند ماهه موفق «فسیل» و «شهر هرت» توانسته است از این فیلم ها هم عبور کند و بعد از «هتل» در جایگاه دوم قرار بگیرد که خود نشان دهنده اقبال بالای مخاطب است.

این فیلم محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «گروه هنر پویا» است که به همت یک تیم ۲۵۰ نفره ساخته شده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.