پیش بینی بورس فردا ۹ بهمن ۱۴۰۲ | تحلیل تکنیکال شاخص کل

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۸ بهمن ۱۴۰۲ با افزایش ۱۲۰۶ واحدی همراه شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار ، در پایان معاملات امروز یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲ شاخص کل بورس با افزایش هزار و ۲۰۶ واحدی به رقم ۲ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۵ واحد رسید.

شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن امروز با افزایش ۷ هزار و ۱۲۳ واحدی به رقم ۷۴۰ هزار و ۴۴۹ واحد رسید.

ارزش روز بازار ناشی از ارزش روز سهام ۶۱۱ شرکت بورسی به ۷ میلیون و ۳۸۹ هزار میلیارد تومان معادل ۱۵۲ میلیارد دلار رسید.

معامله‌گران امروز در بورس ۹.۴ میلیارد سهام و اوراق مالی، در قالب ۴۳۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۶ هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت در بورس امروز نسبت به روز گذشته ۶ دهم درصد رشد کرد، این دو شاخص با معیار هم وزن ۹۷ صدم درصد رشد کردند.

پیش بینی بورس فردا

از منظر تکنیالی در روز‌های پیشین در خصوص میانگین‌های ۵۵ روزه و ۲۰۰ روزه به اندازه کافی صحبت کرده‌ایم و امروز صرفا مرور کوتاهی روی این موارد خواهیم داشت.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت هفته پیش به رقم ۲.۱ میلیون واحدی نزدیک شد محلی که به عنوان میانگین‌های متحرک ۵۵ روزه و ۲۰۰ روزه شاخص از آن یاد می‌شود و اهالی بازار به میانگین ۲۰۰ روزه بازار اهمیت و وزن زیادی می‌دهند.

در صورتی که که شاخص کل این حمایت‌ها را از دست می‌داد (و یا از دست بدهد) اتفاقی که برای شاخص کل در محدوده ۲.۲ میلیون واحدی در تابستان سال جاری رقم خورد برای آینده بازار اتفاق خواهد افتاد و کار برای شاخص در ماه‌های آتی سخت خواهد شد.اما تا این جای کار این میانگین ها وضعیت بهتری را به خود گرفته‌اند و تکنیکالیست های بازار سرمکایه امیدوار هستند که این میانگین به عنوان سطوح حمایت خیلی خوبی عمل کنند تا شاهد افزایش بازدهی بازار سرمایه برای روز های پایانی سال جاری باشیم و شاخص کل سال ۱۴۰۲ را با ارقام بالاتری به پایان برساند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.