رسانه خبری این تیتر

«پینوکیو» هفتمین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۱ شد

فیلم سینمایی «پینوکیو» در ژانر فانتزی محصول سال ۲۰۱۹ میلادی به نویسندگی و کارگردانی ماتئو گارونه بر اساس کتاب ماجرا‌های پینوکیوبا فروشی معادل ۱.۱ میلیون دلار در رتبه هفتم باکس آفیس هالیوود ایستاد.

به گزارش اینتیتر به نقل از میزان، «روبرتو بنینی» سینماگر سرشناس ایتالیایی در نسخه جدید از فیلم «پینوکیو» در نقش «پدر ژپتو» ایفای نقش می‌کند و این اولین بازی «بنینی» در سینما پس از فیلم «از رم با عشق» ساخته سال ۲۰۱۲ «وودی آلن» است.

فیلم جدید «پینوکیو» با بازی «روبرتو بنینی» در نقش پدر ژپتو، به عنوان اولین فیلم بخش جدید غیررقابتی هفتادمین جشنواره فیلم برلین انتخاب شد.

«ماجراهای پینوکیو» نوشته «کالو لورنزینی» با نام مستعار «کارلو کلودی» برای اولین‌بار در سال ۱۸۸۱ و به صورت سریالی در مجله کودکان منتشر شد و در سال ۱۸۸۳ به صورت یک کتاب به چاپ رسید.

در سال ۱۹۴۰ نیز کمپانی دیزنی در یک اثر شاهکار این داستان را در قالب یک انیمیشن به سینما آورد و پس از آن نیز تلاش‌های زیادی برای اقتباس سینمایی از این داستان صورت گرفت که آخرین آن به سال ۲۰۰۲ و فیلم «پینوکیو» به کارگردانی خود «روبرتو بنینی» بازمی‌گردد که با بازخوردهای متفاوتی از سوی منتقدان مواجه شد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.