چاقی، ساختار قلب را تضعیف می‌کند

نتایج یک مطالعه نشان می دهد: چاقی می تواند قلب را دچار نارسایی کرده و ساختار آن را تضعیف کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، متخصصان بر اساس نتایج یک مطالعه اظهار داشتند: چاقی می تواند به شدت ساختار قلب را ضعیف کرده و باعث از کار افتادن آن شود. به نظر می رسد که خود چربی مازاد در بدن برخلاف مشکلات گردش خون ناشی از سوخت چربی، عامل ایجاد کننده آن باشد.

بیشتر بخوانید:

این تحقیق براساس ارزیابی شرایط نزدیک به ۴۹۰ هزار انگلیسی بدست آمده و نشان می دهد بزرگسالان با شاخص توده بدنی بالاتر و سایز دور کمر بیشتر، ۳۰ درصد بیشتر در معرض خطر نارسایی قلبی هستند.

محققان اظهار داشتند: این وضعیت حتی پس از در نظر گرفتن سایر عوامل خطرزا مانند دیابت، فشار خون و کلسترول بالا نیز تداوم داشته است.

افراد چاق بیشتر احتمال دارد که عضلات قلب ضخیم ‌تر و حفره های پمپاژ ضعیف ‌تر داشته باشند. به گفته کارشناسان، این تغییرات، پمپاژ موثر خون در بدن را برای قلب دشوار می کند و می تواند منجر به ایجاد نارسایی قلبی شود.

به گزارش روزنامه دیلی میل، حدود ۳۵ میلیون نفر در انگلیس دارای اضافه وزن یا چاق هستند و شاخص توده بدنی آنها بالاتر از ۲۵ است. حدود ۹۰۰ هزار نفر در این کشور گرفتار این عارضه هستند و هر سال ۶۰ هزار مورد جدید ابتلا به این بیماری شناسایی می شود. بیماری های قلبی و گردش خون، عامل یک چهارم از موارد مرگ و میر در انگلیس است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.