چرا باید در حمام آواز بخوانید؟

آواز خواندن باعث تقویت عملکرد ریه، بالا رفتن ضربان قلب و خون‌رسانی بهتر می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از برنا، آواز خواندن زیر دوش و در حمام یکی از عادت‌های معمول در افراد است. شما در طی آن مجبور می شوید شش‌های خود را از هوا پر و خالی کنید، ضربان قلب‌تان افزایش می یابد و خون سریع‌تر در بدن به جریان می‌افتد که همه این عوامل فواید بسیاری برای سلامت جسمانی و روانی دارد. البته باید دقت کنید که آواز خواندن شما مزاحم دیگران و به ویژه همسایه‌ها و در ضمن باعث باز گذاشتن زیادی شیر آب نشود. در ادامه چند دلیل برای شما می‌آوریم که نشان می‌دهد چگونه آواز خواندن در حمام به سلامت جسم و روح ما کمک می‌کند.

تقویت عضلات گردن

زمانی که در حمام آواز می خوانید اکسیژن بیشتری وارد بدنتان می شود اکسیژنی که با ورود به بدن شما علاوه بر تنفس بهتر در حمام باعث تقویت عضلات گردن، گلو، دهان و صورت می شود.

موثر برای تنفس بهتر

آواز خواندن، عضلات اطراف شکم و قفسه سینه را درگیر و بدن با قرار گرفتن در این شرایط توانایی خود را در مدیریت جریان هوا تقویت می کند.

کاهش خروپف

یکی از جالب ترین فواید آواز خواندن در حمام کاهش خروپف است. متخصصان معتقدندآواز خواندن در حمام حنجره را تحریک می کند و به این وسیله خروپف را به حداقل می‌رساند.

مفید برای مغز

آواز خواندن در حمام روی عملکرد مغز اثر مثبت دارد چرا که این عادت یکی از روش‌های تقویت مهارت حرکت و هماهنگی اعضای بدن محسوب می‌شود.

کاهش استرس

یکی از مزایای مهم خواندن آواز در حمام تسکین درد و آرامش روحی است، تجویز متخصصان روان شناس برای کاهش استرس و دوری از غم و اندوه گاهی به آواز خواندن می‌رسد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.