چرا معوقات رتبه‌بندی معلمان سال ۱۴۰۰ هنوز پرداخت نشده

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: معوقات رتبه‌بندی سال ۱۴۰۰ هنوز پرداخت نشده است همچنین موضوع مهمی که باعث ایجاد مشکلاتی در رتبه‌بندی معلمان شد، بازه زمانی سه‌ماهه است که توسط مجلس در قانون تعیین شده که این فرصت برای رتبه‌بندی ۹۰۰ هزار معلم بسیار اندک است.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزنو، مهرداد ویس‌کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره مشکلات پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی ۱۳ هزار میلیارد تومان از منابع رتبه‌بندی معلمان را از محل عوارض واردات خودرو تعیین کرده بود که این موضوع محقق نشد همچنین سازمان برنامه و بودجه نمی‌توانست مازاد بر رقم تعیین شده به آموزش و پرورش بابت رتبه‌بندی معلمان پرداخت کند.

۳۰ درصد معلمان نسبت به رتبه‌بندی خود اعتراض دارند

وی افزود: البته با مساعدت رئیس جمهور، اعتبار مورد نیاز برای رتبه‌بندی معلمان از جای دیگر تأمین و پرداخت شد با این حال اتفاقاتی که در اسفند ماه رخ داد از جمله کسر معوقات از حقوق فرهنگیان کاملاً قابل پیشگیری بود و هنر مدیریت کلان در وزارت آموزش و پرورش این است که اجازه نمی‌داد این چالش‌ها در شب عید برای فرهنگیان اتفاق بیفتد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: معوقات رتبه‌بندی برای سال ۱۴۰۰ هنوز پرداخت نشده است همچنین موضوع دیگری که باعث ایجاد مشکلات در فرآیند رتبه‌بندی معلمان شد، بازه زمانی سه‌ماهه است که توسط مجلس در قانون رتبه‌بندی تعیین شده است، این فرصت زمانی بسیار محدود است و نمی‌توان به صورت دقیق ۹۰۰ هزار معلم را تعیین رتبه کرد.

وی درباره احتمال معرفی رضا مراد صحرایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: هنوز معرفی آقای صحرایی برای وزارت آموزش و پرورش به صورت رسمی به کمیسیون آموزش مجلس اعلام نشده است البته به صورت غیررسمی احتمال معرفی ایشان مطرح می‌شود اما در عمل از سوی دولت پیگیری جدی برای این موضوع شاهد نیستیم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

1 نظر
  1. مجاهد می گوید

    دیواری کوتاه تر از دیوار معلم ندیدید حق معلم بدبختو نمیدید آبروی معلم بدبخت باید کم وزیاد بشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.