چند خوراکی سیرکننده مناسب رژیم لاغری

غذا‌های مغذی زیادی وجود دارد که هم سیر کننده هستند و هم کالری کمی دارند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، در این غذا‌ها از انواع مواد غذایی مفید استفاده شده است تا هم تامین کننده انرژی بدن باشند و هم موجب احساس سیری شوند.

جو دوسر

جو دوسر نه تنها کالری کمی دارد، بلکه سرشار از پروتئین و فیبر است که می‌تواند احساس سیری را حفظ کند. نصف فنجان (۴۰ گرم) جودوسر ۱۵۴ کالری دارد، اما حاوی ۵ گرم پروتئین و ۴ گرم فیبر است که هر دو می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر احساس سیری داشته باشند. یک مطالعه نشان داد که خوردن بلغور جو دوسر باعث افزایش احساس سیری و کاهش کالری دریافتی در وعده غذایی بعدی می‌شود.

ماست یونانی

ماست یونانی منبع عالی پروتئین است که می‌تواند غذای رژیمی سیرکننده باشد. یک فنجان (۲۴۵ گرم) ماست یونانی بدون چربی حدود ۱۵۰ کالری و ۲۵ گرم پروتئین فراهم می‌کند. نتایج یک مطالعه که در آن تاثیر مصرف میان وعده‌های ماست یونانی و شکلات یا کراکر بر اشتها بررسی شده بود، نشان می‌دهد افرادی که از ماست یونانی مصرف کرده بودند، نه تنها کمتر گرسنه می‌شدند، بلکه در مقایسه با افرادی که از شکلات یا کراکر به عنوان میان وعده مصرف کرده بودند، در وعده شام به طور میانگین ۱۰۰ کالری کمتر دریافت می‌کردند.

سوپ

اگرچه سوپ اغلب به عنوان یک غذای جانبی سبک شناخته می‌شود، نصف فنجان سوپ رشته فرنگی غلیظ شده حاوی حدود ۶۰ کالری و ۳ گرم پروتئین است. تحقیقات نشان می‌دهند که سوپ‌ها ممکن است سیرکننده‌تر از غذا‌های جامد باشند. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که سوپ‌های پوره‌ای تخلیه معده را کند می‌کنند و در ایجاد احساس سیری موثرتر از یک وعده غذایی جامد عمل می‌کنند..

توت‌ها

انواع توت‌ها از جمله توت فرنگی، زغال اخته، تمشک و شاه توت سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌هایی هستند که می‌توانند سلامت بدن را تضمین کنند. به عنوان مثال ۱ فنجان (۱۵۰ گرم) زغال اخته آبی (بلوبری) ۸۶ کالری و ۳.۶ گرم فیبر دارد. توت‌ها همچنین منبع عالی پکتین هستند که نوعی فیبر رژیمی است که باعث کند شدن تخلیه معده و افزایش احساس سیری می‌شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.