رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

کارشناسی داوری دربی استقلال و پرسپولیس و پنالتی تاثیر گذار

دربی استقلال و پرسپولیس چند صحنه داوری تاثیر گذار داشت که آخرین اون ها پنالتی بود که حاصلش گل تساوی استقلال شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از طرفداری، با وجود استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی در دربی پایتخت، باز هم این بازی از همان ابتدا با جنجال داوری مواجه شد و دو صحنه مشکوک در این مسابقه، اعتراض هواداران را به دنبال داشت.

حسین عسگری در خصوص نقش VAR در تصمیمات موعود بنیادی فر داور دربی اظهار کرد: نیمه اول بازی دارای مشکلی نبود، ولی متأسفانه داور در نیمه دوم به هیچ عنوان عملکرد خوبی نداشت. اگر تعداد بازبینی صحنه‌ها از سوی داور در بازی، زیاد شود نشان‌دهنده عملکرد خوب نیست.

وی درباره صحنه دقیقه ۶۰ که امید حامدی فر با شهاب زاهدی برخورد کرد، ولی داور اعتقادی به خطا نداشت، گفت:صحنه دقیقه ۶۰ از دستشان در رفت؛ حالا از دست داور یا کمک‌داور ویدیویی. بازیکن استقلال را به دلیل خطا باید اخراج می‌کرد. او با استوک، درست روی مچ پای شهاب زاهدی رفت.

رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه هافبک استقلال باید کارت زرد دوم را دریافت می‌کرد یا به طور مستقیم اخراج می‌شد، تصریح کرد: او باید به صورت مستقیم اخراج می‌شد.

عسگری درباره صحنه مشکوکی که در محوطه جریمه پرسپولیس بین علی نعمتی و پیمان بابایی رخ داد، خاطرنشان کرد: دقیقه ۸۲ هم باید پنالتی اعلام می‌کرد، ولی متأسفانه چنین کاری را انجام نداد. بازیکن پرسپولیس دست مهاجم استقلال را گرفت. اصلا او را بغل کرد و کشید. داور صحنه را بازبینی کرد، ولی پنالتی نگرفت.

وی در خصوص صحنه منجر به اعلام پنالتی برای استقلال در دقایق پایانی هم گفت: داور اگر داور باشد، اصلا نیاز به بازبینی ندارد. او تشخیص نداد، وقتی صحنه را دید، پنالتی گرفت. پنالتی درست بود. داور اگر داور باشد، برای چه بازبینی کند؟ باید پنالتی بگیرد. صحنه‌ای نبود که داور نتواند ببیند.

رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال تأکید کرد:داور در نیمه اول خوب بود، ولی نیمه دوم فوق‌العاده ضعیف بود.

عسگری درباره استفاده از VAR صرفا برای دربی پایتخت گفت:این کار قانونی نیست، برای اینکه باید VAR برای تمام بازی‌ها استفاده شود. مگر تیم‌های دیگر حق ندارند؟ فقط برای یک بازی کمک‌داور ویدیویی بگذارید که چه شود؟ تمام تیم‌ها باید از این امتیاز برخوردار باشند.

وی در پایان تصریح کرد: نمی‌دانم چگونه مجوز گرفته‌اند. تا جایی که من اطلاع دارم چنین اتفاقی سابقه ندارد. باید برای تمام بازی‌های لیگ از VAR استفاده کنند، نه فقط برای یک بازی.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. امین می گوید

    آقای عسگری، شما توی کارشناسی های ورزش سه، و قبلا توی تلویزیون، برادریت رو به کیسه ثابت کردی و اصلا نیاز به گفتن نداره. اما اگر ی بُز رو جای تو میذاشتن خیلی درست و عادلانه کارشناسی می‌کرد. امروزه دیگه ی بچه ده ساله هم از تویه خرفت بهتر میتونه کارشناسی کنه. البته تو که رنگی کارشناسی میکنی و برای کیسه! صحنه دقیفه یازده که بازیکن کیسه خودشو به گولسیانی بکسل کرده بود و سرنگونش کرد، پنالتی ترین صحنه این بازی بود که شما حتی حرفش هم نزدین. دقیقه ۸۲ بازیکن کیسه، دستشو زیر بغل نعمتی قفل کرده، میگین پنالتیه؟ صحنه دقیقه ۹۲ اصلا نعمتی خطایی نکرد که پنالتی باشه، حتی داوران عراقی هم بعد از بازی گفتن ما به داور اعلام کردیم پنالتی نیست و بازیکن کیسه باید کارت بگیره بخاطر تمارض.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.