رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

کیا سونت ۲۰۲۲ با قیمت باورنکردنی ۲۷۰ میلیون تومانی معرفی شد

کیا سونت ۲۰۲۲ یکی از کراس اوورهایی خواهد بود که احتمال راهیابی آن به بازار ایران به عنوان یک خودروی وارداتی نسبتا ارزان‌قیمت، بسیار بالاست.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، کیا سونت از لحاظ ابعادی تقریبا در سگمنت ساندرو استپ وی قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که این خودرو در بازار هندوستان طی سال ۲۰۲۰ حدود ۳۹ هزار دستگاه فروش داشته اما در سال بعد یعنی ۲۰۲۱ رشد بیش از ۱۰۰ درصدی در آمار فروش کیا سونت رخ داده و چیزی نزدیک به ۷۹ هزار دستگاه از این کراس اوور کوچک کره‌ای در بازار هندوستان به فروش رسیده است.

طراحی داخل کابین کیا سونت ۲۰۲۲ چیزی فراتر از یک خودروی اقتصادی است و به نظر می‌رسد که با الگوبرداری از زبان طراحی محصولات رده‌بالاتر کیا ترسیم شده باشد. استفاده از نمایشگر ایستاده و غربیلک فرمان جذاب از ویژگی‌های مثبت در کابین این خودرو به حساب می‌آیند. احتمالا از لحاظ کیفیت متریال نیز شاهد سطح کیفی تقریبا رضایت‌بخشی خواهیم بود.

ضمنا به دلیل فاصله محوری ۲۵۰۰ میلی‌متری بین چرخ‌های جلو و عقب این خودرو، احتمالا تا حدودی فضای کابین به ویژه در ردیف دوم کمی تنگ و کم‌جا احساس شود که البته برای خودرویی در این کلاس چندان غیرعادی نیست. همچنین نسخه‌های سه ردیفه این خودرو نیز در بازار برخی کشورها عرضه شده که البته ردیف سوم بسیار تنگ بوده و در صورت برافراشته شدن صندلی‌های ردیف سوم، دیگر فضایی برای جا دادن لوازم و اسباب در صندوق عقب یافت نخواهد شد. در حالت عادی و بدون حضور صندلی‌های ردیف سوم، می‌توان معادل ۳۹۲ لیتر فضا در قسمت صندوق این کراس اوور کره‌ای پیدا کرد.

کمپانی سازنده کیا سونت در بازار هندوستان سه مدل پیشرانه به مشتریان این محصول پیشنهاد داده است؛ اولین موتور که در نسخه‌های پایه سونت حضور دارد، یک نمونه چهار سیلندر بنزینی تنفس طبیعی به حجم ۱.۲ لیتر است که قدرتی در حد ۸۲ اسب بخار و ۱۱۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. گیربکس این مدل‌ از نوع ۵ دنده دستی بوده و استاندارد آلایندگی یورو ۶ برای آن کسب شده است. بنابراین نمی‌توان از این نسخه کیا سونت انتظار شتاب و چابکی هیجان‌انگیزی داشت. در مجموع انتظار می‌رود این نسخه از سونت قادر نباشد در مدت زمان کمتر از ۱۶ ثانیه شتابگیری ۰ تا ۱۰۰ را انجام دهد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.