گیاهان مفید برای خون دماغ

عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی گفت: مصرف جوشانده گیاه “اگیر ترکی” و “سرو کوهی” در رفع خون دماغ و همچنین خون ریزی‌های رحمی موثر است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، خون دماغ ممکن است علت‌های ساده‌ی داشته باشد. اکثر اوقات ما و اطرافیانمان زمانی که به مدت زیادی در معرض تابش آفتاب قرار می‌گیریم دچار خون دماغ می‌شویم. البته ناگفته نماند که علت خون دماغ شدن می‌تواند نشانه بیماری‌های دیگری نیز باشد.

دکترنسیم زرین پنجه در این خصوص گفت: ایجاد خراش در مخاط بینی و ناخن زدن به قسمت قدامی تیغه میانی بینی و محل تجمع مویرگ‌ها ممکن است باعث خون دماغ شدن شود. همچنین بیماری‌های عفونی مانند تیفوئید، سرخک، سرطان خون و غیره باعث خون دماغ شدن می‌شوند.

عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی تاکید کرد: اگر مکرر خون دماغ می‌شوید حتما به پزشک مراجعه کنید.

وی ادامه داد: گیاهان “اگیر ترکی” و “سرو کوهی” با دارا بودن خواص ضد خونریزی و تنگ کننده مجاری عروق خونی سطحی در رفع حالات ساده خون دماغ اثر درمانی خوبی دارند.

وی با اشاره به این که مصرف دم کرده “ریزوم اگیر ترکی” با نام علمی” Acorus calmus L” در رفع خون دماغ و همچنین خون ریزی‌های رحمی موثر است، افزود: می‌توان روزی۳ فنجان از دمکرده این گیاه مصرف کرد. همچنین از این گیاه در دست نوشته‌های قدیم مصر به عنوان دارو نیز یاده شده است.

دکتر نسیم زرین پنجه خاطرنشان کرد: همچنین می‌توانید از جوشانده “سرو کوهی” با نام علمی ” Cupressus Sempervirens L” که تنگ کننده مجاری عروق و موثر در خونریزی‌ها است، به صورت یک فنجان قبل از غذا استفاده کنید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، وی در پایان افزود: از میوه سرو کوهی برای رفع خون دماغ شدنتان کمک بگیرید بدین صورت که ۳۰گرم از میوه سرو کوهی را در یک لیتر آب بجوشانید و سپس استفاده کنید.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.