یارانه آبان ۱۴۰۲ چقدر است؟ | اعلام زمان واریز یارانه نقدی

مبلغ و زمان واریز یارانه نقدی آبان ۱۴۰۲ اعلام شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایران آرت، طرح هدفمندسازی یارانه برای حمایت از قشر ضعیف جامعه و کم کردن هزینه‌ها انجام شده و از سال ۱۳۸۹ مبلغی تحت عنوان یارانه به دهک های مختلف پرداخت می شود. مبلغ یارانه نقدی ابتدا ۴۵ هزار تومان بود که در سال ۱۳۹۸ یارانه معیشتی ۴۵ هزار تومانی نیز همراه با آن پرداخت شد. این دو یارانه در ادامه ادغام شدند و مبالغ آن برای برخی دهک ها ۳۰۰ هزار تومان و برای برخی دیگر ۴۰۰ هزار تومان شد. به تازگی خبر رسیده که دولت قصد دارد مبلغ یارانه را ۲۰ درصد افزایش دهد.

مبلغ و زمان واریز یارانه نقدی آبان ۱۴۰۲ اعلام شد. در ماه جاری مبلغ یارانه نقدی همان ۳۰۰ هزار تومان و ۴۰۰ هزار تومان برای دهک های مختلف خواهد بود اما شگفتانه دولت این است که مبلغی تحت عنوان یارانه کالابرگ یا یارانه تشویقی برای تمامی دهک ها واریز خواهد شد.

اخیرا قوانین بسیاری در حوزه واریز یارانه نقدی ابلاغ شده است و تسهیلات مختلفی در این حوزه برای مشمولان واریز می‌شود. قرار است به دهک‌های یک تا سه درآمدی یارانه ۵۲۰ هزار تومانی تعلق گیرد. همچنین بنا بر گفته مسئولان احتمال تبدیل دهک به صدک درآمدی نیز وجود دارد.

یارانه نقدی مرحله ۱۵۳ مربوط به آبان ماه ۱۴۰۲ به حساب سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه واریز و از ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲ قابل برداشت است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.