۵ نکته برای زائران اربعین که هوایی سفر می کنند

اگر برای سفر به عراق و شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی مرزهای هوایی را انتخاب کرده‌ایم، لازم است به چند نکته که در این مطلب به آنها اشاره شده است، توجه کنیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، زمان زیادی تا آغاز پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی(ع) باقی نمانده است و بسیاری از هموطنان در حال آماده‌سازی و تدارک برای حضور در این مراسم باشکوه هستند؛ برخی از طریق ۶ مرز زمینی و برخی دیگر از طریق مرزهای هوایی خود را به جمع عاشقان حضرت امام اباعبدالله الحسین(ع) خواهند رساند.

سال گذشته بیش از ۳ میلیون ایرانی در این راهپیمایی شرکت کردند که حدود ۲۵۱ هزار نفر از آنها، مرزهای هوایی را برای عزیمت به عراق انتخاب کردند اگرچه نمی‌توان تعداد زائران اربعین امسال را به‌صورت دقیق پیش‌بینی کرد اما به‌هرحال لازم است آن دسته از زائرانی که از طریق مرزهای هوایی راهی عتبات عالیات می‌شوند، نکاتی را مدنظر داشته باشند؛
نخست اینکه حضور زائرین در فرودگاه در پروازهای رفت از ایران، ۳ ساعت قبل از پرواز به‌جهت انجام تشریفات اداری، گذرنامه، پرداخت خروجی و… الزامی است؛ گیت خروج مسافران نیز در پروازهای خارجی یک ساعت قبل از پرواز بسته خواهد شد.

نکته دوم این است که حضور زائران در فرودگاه‌‌‌های نجف و بغداد جهت پروازهای برگشت، ۵ ساعت قبل از پرواز الزامی است. با توجه به انجام دو مرحله بازرسی (خودرو و زائر) و صف‌های طولانی ایجادشده در مسیر، لازم است زائران با در دست داشتن بلیت و گذرنامه، زمان حضور خود در فرودگاه را مدیریت کنند.

نکته سوم اینکه پیشنهاد می‌‌شود زائران، بلیت پروازهای رفت و برگشت خود را در ایران تهیه کنند؛ بلیت در فرودگاه‌های کشور عراق یا پای پرواز صرفاً به‌صورت دلاری فروخته می‌شود.

نکته چهارم اینکه لازم است زائران بلیت خود را از دفاتر فروش بلیت شرکت‌های هواپیمایی معتبر خرید کنند و هنگام خرید شماره همراه در دسترس خود را ارائه کنند تا هر گونه تغییر در ساعت پرواز و یا تأخیر احتمالی را شخصاً دریافت کنند.

و نکته آخر اینکه در صورت مفقود شدن گذرنامه زائران، لازم است با هماهنگی نماینده کنسولی در فرودگاه و یا نماینده شرکت هواپیمایی، پیگیری لازم از کنسول در نجف و یا بغداد به‌صورت حضوری توسط زائر انجام پذیرد، بنابراین در خصـوص این افراد زمان لازم برای رفت و برگشت به داخل شهر و اخذ نامه خروج از کشور عراق، نیز باید علاوه بر زمان ۵ ساعت محاسبه شود.

به گزارش تسنیم، طبق آنچه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است، امسال با تعداد زیادی هواپیما به دو فرودگاه بغداد و نجف پرواز خواهیم داشت و بیشترین پروازها در بازه زمانی ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور ماه انجام می‌شود.

مطابق تمام محاسبات انجام‌شده و با دستور وزیر راه و شهرسازی با رایزنی با ایرلاین‌ها، قیمت بلیت پرواز رفت و برگشت از تهران به نجف و بغداد ۸ میلیون تومان مصوب شد. قیمت بلیت پروازهای رفت و برگشت مشهد به نجف و بغداد نیز ۱.۵ میلیون تومان بیشتر خواهد بود یعنی ۹.۵ میلیون تومان.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.