رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

۶۰۰ هزار استخر خانگی بلای جان ورزش!

نایب رئیس فدراسیون شنا با انتقاد از بسته شدن بسیاری از استخرهای عمومی می‌گوید وجود ۶۰۰ هزار استخر خصوصی باعث شده که استخرهای عمومی به تعطیلی کشیده شوند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، محمد علی آبادی آزاد نایب رئیس فدراسیون شنا در واکنش به قطعی گاز در برخی استخرها و بسته شدن مجموعه‌ها گفت: در ابتدا باید روشن کنم که ایران کمبود گاز ندارد بلکه صادر هم می‌کند. حتی باید گفت که ایران روی گاز نشسته است؛ مشکل ما مدیریت غلط این منابع است.

او ادامه داد: اروپا گاز نداشته و وارد می کند. در اروپا شما شاهد این نخواهید بود که مجتمع‌های استخرهای خصوصی داشته باشند و گاز وارداتی به استخرهای عمومی داده می‌شود. در ایران ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار استخر در مجتمع‌ها و ویلاها داریم! استخرها در مجتمع‌های خصوصی همواره باز بوده و این درحالی است که نهایتا در روز، ۵ نفر از آن استفاده می‌کنند. باید مدیریت بحران انجام داد؛ در ایران حدود ۲ هزار استخر عمومی داریم که مردم می‌توانند استفاده کنند. این استخرها شامل استخرهای عمومی، شهرداری‌ها، هیات‌های استان‌ها و … می‌شود.

علی آبادی گفت: اگر همین ۲ هزار استخر بازشود حدود چند میلیون نفر از آن استفاده می کنند اما استخرهای خانگی مخصوص برخی افراد بوده و جمعیت خیلی کمی از آن بهره می‌برند. اداره گاز و وزارت نفت باید عدالت اجتماعی را رعایت کنند. اگر استخرهای ویلاها و مجتمعات خصوصی بسته شود بار گازرسانی قطعا کاهش پیدا می کند. در بحث گاز کمبود نداریم و این ۲ هزار استخر عمومی هیچ تاثیری روی گازرسانی ندارد. باید فکری به حال ۶۰۰ هزار استخر خانگی کرد!

نایب رئیس فدراسیون ادامه داد: اداره گاز جریمه استفاده بیش از حد را از مجمتع‌هایی که استخر دارند می گیرد و این موضوع به نفع این اداره خواهد بود؛ اما من به عنوان فرد نوعی که در جنوب شهر زندگی می‌کنم و می‌خواهم استخر بروم و آب درمانی کنم امکانات ندارم چرا که با کمبود گاز، استخرهای عمومی بسته شده اند.

او درباره شرایط استخر ورزشگاه آزادی گفت: در ورزشگاه آزادی که ملی ‌پوشان تمرین می کنند به علت افت فشار گاز، درجه حرارت آب این مجموعه ۲۲ درجه شده است! شما ورزشگاه آزادی را نگاه نکنید بلکه مشکل مردم را بازگو کنید. مردم عادی مشکل دارند چرا که نمی‌توانند استخر بروند. مسئولین تشویق کرده که از وسایل عمومی شهری استفاده شود و باید در خصوص استخرها هم همین رویه را پیش‌برد. در بسیاری از مجتمع‌ها استخر و سونا وجود دارد که نهایتا ۵ نفر استفاده می‌کنند. واقعا عدد ۲ هزار استخر عمومی را با عدد ۵۰۰ یا ۶۰۰ هزار استخر خانگی مقایسه کنید.

او با اشاره به کمبود آب گفت: فردا هم کمبود آب داریم. آب شرب ما هم از فردا به استخرهای خانگی خواهد رفت؛ افرادی که چنین استخرهایی دارند جریمه را به راحتی می پردازند. واقعا این عدالت اجتماعی نیست. وزارت مسکن و شهرسازی نباید به امکاناتی همچون استخر، سونا و … برای مجتمع‌های خصوصی مجوز دهد.

علی آبادی ادامه داد: در هیات‌های استان‌ها هم گفته شده که گاز مورد استفاده در استخرها کم شده و حتی برخی از آنها بسته شوند! خواهش می‌کنیم به داد ۲ هزار استخر برسید که میلیون‌ها نفر از آن استفاده می کنند. دلیل ندارد کسی که پول دارد هرکاری که دلش می‌خواهد انجام دهد.

وی با انتقاد از وضعیت موجود ادامه داد: گفته شده همه استخرها را ببندید و این درحالی است که مجتمع‌های خصوص استخر دارند. این ۲ هزار استخر به ۲۰ هزار نفر روزی می‌داد. وزارتی که از مجتمع‌های خصوصی جریمه می‌گیرد حالا بیاید به این سفره‌ها کمک کند.

علی آبادی با بیان اینکه واقعا این موضوع عدالت اجتماعی نیست، گفت: واقعا باید به دنبال عدالت اجتماعی برویم. در اروپا لباس گرم می‌پوشند و با هیزم خود را گرم می‌کنند تا گاز برای استخرها باشد و بتوانند از مجموعه‌های خود استفاده کنند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.