آمریکایی‌ها درباره گیربکس دستی چه نظراتی دارند؟

آمریکایی‌ها درباره گیربکس دستی چه نظراتی دارند؟

اگرچه ماشین بازها علاقه خاصی به گیربکس‌های دستی دارند اما ظاهراً کادیلاک احساس کرده درباره تصمیم نهایی برای عرضه CT4-V و CT5-V بلک وینگ با گیربکس دستی باید یک نظرسنجی انجام دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از پدال، به این منظور آن‌ها در ماه اکتبر تحقیق انجام داده‌اند تا بدانند چه تعداد از آمریکایی‌ها درباره گیربکس دستی اطلاعات دارند.

نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد بخش اعظم افراد حاضر در این تحقیق مدعی شده‌اند طرز کار گیربکس دستی را بلد هستند. گفته شده ۵۵ درصد آمریکایی‌ها اظهار داشته‌اند در زندگی خود مالک خودرویی با گیربکس دستی بوده‌اند. همچنین ۶۶ درصد افراد گفته‌اند چگونگی به‌کارگیری گیربکس دستی را می‌دانند.

از میان افرادی که مالک خودرویی با گیربکس دستی بوده‌اند حدود ۳۰ درصد به راندن خودروی گیربکس دستی بسیار علاقه‌مند هستند هرچند این آمار برای افرادی که طرز راندن خودروی دستی را بلدند ۲۷ درصد بوده است. در هر دو گروه ۱۴ درصد اصلاً علاقه‌ای به راندن خودرویی با گیربکس دستی نداشته‌اند. همچنین ۱۶ درصد افرادی که مالک خودروی گیربکس دستی بوده و ۱۸ درصد افرادی که طرز کار گیربکس دستی را بلدند خیلی به راندن خودرویی با این نوع گیربکس علاقه ندارند.

از میان افرادی که چگونگی راندن خودرویی گیربکس دستی را بلند نیستند یا هرگز مالک خودرویی با این نوع گیربکس نبوده‌اند، آمار افت قابل‌توجهی داشته چراکه ۵۷ تا ۶۱ درصد افراد علاقه‌ای به راندن خودرویی با گیربکس دستی ندارند.

البته بین تمامی رانندگان حدود ۶۰ درصد افراد حاضر در نظرسنجی گفته‌اند به راندن خودرویی با گیربکس دستی علاقه دارند؛ اما آنچه که می‌تواند برای کادیلاک مهم باشد این است که افرادی با درآمد بیش از ۱۰۰ هزار دلار به احتمال زیاد مالک خودرویی با گیربکس دستی در گذشته بوده‌اند.

افرادی که گفته‌اند قبلاً مالک خودرویی با گیربکس دستی بوده‌اند سن بالاتری دارند و ۸۰ درصد مردان با سن بالاتر از ۵۵ گفته‌اند قبلاً مالک چنین خودروهایی بوده‌اند. این آمار برای مردانی با سن بین ۱۸ تا ۳۴ درصد ۵۱ درصد بوده درحالی‌که همین آمار برای مردان و زنان با همین بازه سنی فقط ۴۳ درصد اعلام شده است.

اگرچه ۶۴ درصد افراد با سن بالای ۵۵ سال قبلاً مالک خودرویی با گیربکس دستی بوده‌اند اما تنها ۱۶ درصد آن‌ها علاقه زیاد یا نسبتاً بالایی برای راندن خودرویی با گیربکس اتوماتیک دارند. این آمار برای افرادی با بازه سنی ۱۸ تا ۳۴ درصد به ۶۲ درصد افزایش پیدا می‌کند.

این دسته از افراد همچنین احتمال بیشتری برای خرید یا اجاره خودروی جدید در ۶ ماه آینده دارند. بر پایه این نظرسنجی حدود ۶۰ درصد افراد با سن بین ۱۸ تا ۳۴ سال گفته‌اند شاید یک خودروی جدید بخرند درحالی‌که ۲۲ درصد افراد ۶۵ ساله و مسن‌تر به دنبال خودرویی جدید هستند.

البته علیرغم این آمار و ارقام، استقبال از گیربکس‌های دستی در واقعیت کم می‌باشد. در سال ۲۰۱۷ فقط ۷ درصد خودروهای فروخته شده در آمریکا دارای گیربکس دستی بوده‌اند درحالی‌که این آمار در سال ۲۰۱۹ به ۲ درصد رسیده است.

البته بخشی از این عدم استقبال به عدم وجود آپشن گیربکس دستی مربوط می‌شود. تنها ۴۱ مدل از ۳۲۷ مدل جدید فروخته شده در سال ۲۰۲۰ با گیربکس دستی هم عرضه شده‌اند.

با وجود تمامی شک و تردیدها و آمار فروش پایین خودروهایی با گیربکس دستی، کادیلاک به عرضه CT4-V و CT5-V بلک وینگ با گیربکس دستی متعهد است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.