۵ نکته مهم بازسازی کلینیک که باید بدانید

با گذشت زمان، برای متخصصان پزشکی منطقی است که بخواهند کمی تغییرات را بپذیرند و مناطق مختلف کلینیک خود را به روز کنند تا فضا را پیچیده و جذاب نگه دارند.

با گذشت زمان، برای متخصصان پزشکی منطقی است که بخواهند کمی تغییرات را بپذیرند و مناطق مختلف کلینیک خود را به روز کنند تا فضا را پیچیده و جذاب نگه دارند. بازسازی یک راه عالی برای دمیدن جان تازه به یک مرکز پزشکی است، اگرچه این فرایند به دلایل متعدد می‌تواند چالش برانگیز باشد. در نظر گرفتن نکات زیر تا حد زیادی به بازسازی کلینیک کمک می‌کند.

۱.   طراحی مفهومی برای بازسازی کلینیک

ارائه یک مفهوم اولیه، اولین قدم در هر پروژه بازسازی است. همه عاشق یک مرکز پزشکی زیبا هستند. ممکن است در حال حاضر ایده‌هایی در مورد آنچه که می‌خواهید از نظر زیبایی‌شناسی برای کلینیک جدید خود به دست آورید، داشته باشید. یا ممکن است هیچ ایده‌ای نداشته باشید و فقط بخواهید محیط جذاب‌تری برای بیماران خود ایجاد کنید.

در هر دو مورد، استفاده از طرح‌های موجود در اینترنت برای انتخاب گزینه‌هایی که دوست دارید مفید است. اینستاگرام و پینترست از بهترین وبسایت‌ها برای یافتن الهامات طراحی هستند. زیرا کارشناسان هر روز در حال بازسازی هستند و تجربیات خود را با دنیا به اشتراک می‌گذارند. از ایده‌های آن‌ها الهام بگیرید و ایده‌هایی را که فکر می‌کنید برای فضای خودتان مفید است، یادداشت کنید.

۲.   فراتر از زیبایی شناسی نگاه کنید.

ایجاد یک دفتر کار زیبا و جذاب قطعا منجر به افزایش فروش و ارتقای کسب‌وکار خواهد شد. با این حال، مهم است که هنگام ایجاد طرح برای کلینیک خود، عملکرد داخلی آن را نیز در نظر بگیرید. انتظار بیمار از کلینیک چیست و مراحل درمان را با چه ترتیب و توالی طی می‌کند؟ روال روزانه هر گروه از کارکنان چگونه است؟ آیا گروه‌هایی وجود دارند که به طور منظم با هم کار می‌کنند؟ آیا به فضای ذخیره‌سازی نیاز دارید؟ هر چند وقت یک بار نیاز به دسترسی به فضای ذخیره سازی وجود دارد؟ آیا سرویس بهداشتی کارکنان و بیماران از هم جدا هستند؟ اگر چنین است، بهترین مکان برای هر کدام کجاست؟

این‌ها تنها تعدادی از سوالاتی هستند که باید هنگام بازسازی مطب به آن‌ها توجه کنید. گنجاندن این موارد در طراحی، به افزایش تعامل و بهره‌وری کارکنان شما کمک می‌کند و تجربه‌ای بی نقص برای مشتریانتان ایجاد می‌کند.

۳.   ساختمان خود را بشناسید.

برخی ساختمان‌ها دارای قوانین و مقررات خاصی هستند که میزان تغییرات در بازسازی کلینیک را تعیین می‌کند. ساختمان شما ممکن است اجازه تغییر در درب ورودی اصلی، کف راهرو یا بالکن را ندهد. اگر در یک ساختمان میراث فرهنگی هستید، ممکن است محدودیت‌های خاصی وجود داشته باشد که به حفظ ماهیت میراثی ملک کمک می‌کند.

اغلب ساختمان‌های پزشکی فقط پس از ساعت کاری و در آخر هفته اجازه ساخت‌وساز را می‌دهند. ساعات کاری محدود بر طول مدت پروژه شما تأثیر می‌گذارد. اگر واحد را اجاره می‌کنید، ممکن است مالک اجازه بازسازی‌هایی را که مستلزم ایجاد تغییرات ساختاری در واحد موجود است، ندهد.

کلینیک

۴.   بودجه خود را تنظیم کنید.

هزینه‌های بازسازی یک کلینیک پزشکی بسته به خدمات و تغییرات مورد نیاز آن، کاملا متفاوت است. بعضی از ساختمان‌ها ممکن است بازسازی زیادی نیاز داشته باشند که نتیجه آن هزینه بیشتر خواهد بود. تنظیم بودجه بازسازی بر اساس مفهوم و بازدهی مورد نظر، به شما کمک می‌کند تا مشخصات پروژه خود را تعیین کنید.

تقریباً ۱۵ درصد از کل بودجه شما به تیم طراحی و مشاوره اختصاص می‌یابد. این تیم شامل یک معمار، طراح داخلی و تیم مهندسی است. نقش معمار این است که اطمینان حاصل کند که طرح با تمام قوانین محلی و قابل اجرا مطابقت دارد. یک طراح داخلی مشخصات پروژه را انتخاب می‌کند که این امر ظاهر نهایی و احساسی که مطب پزشکی شما به مراجعان انتقال می‌دهد را تعیین می‌کند. تیم مهندسی مسئول اجزای سازه‌ای، مکانیکی و الکتریکی ساخت‌وساز خواهد بود.

پیمانکار عمومی شما معمولاً درصد مشخصی از کل هزینه ساخت‌وساز را برای هماهنگی طراحی، مدیریت ساخت، تکمیل بازرسی‌ها و … دریافت می‌کند.

هزینه خدماتی که برای دریافت مجوز شهرداری مورد نیاز است، مانند برق، لوله‌کشی، آبپاش، ایمنی آتش‌سوزی، گرمایش و تهویه نیز باید قبل از اتمام کار در نظر گرفته شود. هنگامی که هزینه‌های طراحی، مدیریت و خدمات ساختمان مشخص شد، می‌توانید مقدار پولی را که می‌توان برای تکمیل تخصیص داد، تعیین کنید.

۵.   از یک پیمانکار کمک بگیرید.

گاهی اوقات افراد سعی می‌کنند با انجام پروژه به تنهایی در هزینه خود صرفه جویی کنند. با این حال، هنگامی که صحبت از یک پروژه پیچیده مانند بازسازی یک کلینیک پزشکی می‌شود، مهم است که یک متخصص را استخدام کنید. یک پیمانکار عمومی خوب اغلب در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کند.

پیمانکار از اینکه تمام ملاحظات مهم در مرحله طراحی در نظر گرفته شده است، اطمینان حاصل می‌کند. برخی از این ملاحظات شامل محدودیت‌های ساختمانی، مقررات طبقات، آیین نامه شهرداری، موارد مرتبط با کد ساختمان، بهینه سازی گردش کار و اقدامات صرفه‌جویی در هزینه می‌شود.

با کمک گرفتن از یک پیمانکار، در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود تا بتوانید روی چیزهای مهم تمرکز کنید. بازسازی یک کلینیک پزشکی نیاز به رویکردی مبتنی بر جزئیات دارد تا مطمئن شوید که تمام جزئیات در نظر گرفته شده است. داشتن یک پیمانکار عمومی مجرب تضمین می‌کند که کلیه هماهنگی‌های طراحی، فرآیند صدور مجوز و نظارت بر ساخت و ساز به درستی انجام شود.

پیمانکاران با شرکت‌های طراحی و تجارت ساختمانی کار می‌کنند و می‌توانند بهترین قیمت را در هر قرارداد امضا شده برای پروژه به دست آورند. ممکن است با پرداخت نکردن به یک پیمانکار عمومی برای بازسازی کلینیک، صرفه جویی در پول خود را در نظر داشته باشید، اما تمام پس انداز‌های حاصل از روابط صنعتی که پیمانکار شما قبلاً داشته است را از دست می‌دهید.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم کار با یک حرفه‌ای، داشتن خیال راحت از این است که همه چیز قبل از تکمیل کار بررسی شده است. به عنوان مثال، اگر اتاق اشعه ایکس دارید، ممکن است به دیوارهای سربی نیاز داشته باشید. این یک ملاحظه ایمنی برای کارکنان و بیماران در اتاق‌های دیگر است. نداشتن این دانش قبل از ساخت‌وساز ممکن است منجر به هدر رفتن پول زیاد برای بازسازی مجدد و زمان شود.

کلینیک

جمع‌بندی

همانطور که گفته شد، بازسازی یک کلینیک اغلب پیچیده و پرهزینه است، اما با آزادسازی پتانسیل کسب‌وکار شما، بازده شگفت‌انگیزی را به همراه دارد. یک بازسازی که به خوبی فکر و اجرا شده است، محیطی دلپذیرتر برای بیماران ایجاد می‌کند و در عین حال کارایی و عملکرد فضای کاری را برای کارکنان بهبود می‌بخشد. در این مطلب ۵ نکته‌ای که باید هنگام برنامه‌ریزی یک پروژه بازسازی یک کلینیک در نظر بگیرید، توضیح داده شد، اگرچه لیست بالا فقط بخشی از نکاتی است که هنگام نوسازی کلینیک پزشکی باید در نظر گرفته شوند.

با این حال استخدام یک تیم مشاوره، ارائه طرحی که برای شما مناسب است، دریافت مجوز از بخش ساختمان شهر و نظارت بر تمام معاملات و ترتیب دادن درست پروژه، کار زیادی است. به همین دلیل گفته می‌شود که داشتن یک پیمانکار عمومی حرفه‌ای، صادق و باتجربه در امر نوسازی کلینیک ضروری است. همچنین مشاوره تخصصی در برنامه‌ریزی برای این فرایند به شما این امکان را می‌دهد که از فضای خود نهایت استفاده را ببرید، به اهداف زیبایی‌شناختی و کاربردی خود برسید و از بودجه خود بیشترین و در عین حال بهترین بهره را ببرید.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.