رسانه خبری این تیتر

۷ فیلم خوب ایرانی با موضوع طلاق عاطفی

اصطلاح طلاق عاطفی برای خانواده‌هایی به کار برده می‌شود که به زندگی مشترک خود ادامه می‌دهند و طلاق نمی‌گیرند اما زن و مرد به شکل محسوسی از یکدیگر دور شده‌اند و بین آن‌ها تنها رابطه‌ای سرد و بدون عشق باقی مانده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از سینماتیکت، به نظر شما کدوم فیلم‌ها بهتر به موضوع طلاق عاطفی پرداخته‌اند؟

چهارشنبه سوری /اصغر فرهادی

زن احساس کرده همسرش به او خیانت می‌کند و همین زمینه‌ساز دوری آن‌ها از یکدیگر شده و نوعی طلاق عاطفی را رقم زده است. اما مرد سعی در مخفی کردن رابطه دارد، به ویژه آنکه اطرافیان بیشتر حق را به مرتضی می‌دهند و حرف مژده را شکی بی‌دلیل می‌دانند.

برف روی کاج ها /پیمان معادی

زنی پیانیست می‌فهمد همسرش با یکی از هنرجویانش رابطه مخفیانه دارد! او در حالیکه به شدت احساس تنهایی می‌کند، دعوت رفتن به کنسرت پسر جوان همسایه را می‌پذیرد. این فیلم به خوبی توصیف می‌کرد که یک زن وقتی در شرایط طلاق عاطفی قرار گیرد، می‌تواند چقدر معصومانه و ناخواسته متفاوت از دیروز خود شود.

سعادت آباد /مازیار میری

در این فیلم با سه زوج در سنین مختلف و فرهنگ متفاوت روبرو هستیم که هر سه در زندگی مشترکشان ناموفق هستند. یکی به دلیل خیانت، دیگری مخفی کاری و زوجی دیگر هم شاید به دلیل ازدواج بدون عشق دچار طلاق عاطفی شده‌اند.

شب یلدا /کیومرث پوراحمد

مرد عاشقی راضی می‌شود برخلاف میلش همسر و دخترش را به خارج از کشور بفرستد. بهانه این مهاجرت، بهره‌مندی بیشتر زن از آزادی‌های اجتماعی است اما واقعیت این است که او به شخص دیگری علاقه پیدا کرده است.

زندگی مشترک آقای محمودی و بانو /روح الله حجازی

در این فیلم هیچ خیانت آشکاری رخ نمی‌دهد اما مرد و زن به وضوح از یکدیگر دور شده‌اند. زن خودش و علایقش را میان آشپزی و خانه‌داری فراموش کرده و مرد نیز بین سنت و مدرنیته معلق مانده و از همسرش توقع دارد مثل دیگر زن‌ها بیشتر به خودش برسد و کار منزل را فراموش کند.

عصر یخبندان /مصطفی کیایی

زن داستان که گرفتار اعتیاد هم هست، در حالی که هنوز از همسر خود طلاق رسمی نگرفته با پسری جوان ارتباط دارد. مرد تلاش میکند ابتدا با عشق ورزیدن به زن این طلاق عاطفی را کمرنگ کند اما اوضاع پیچیده‌تر می‌شود.

زیر سقف دودی /پوران درخشنده

زن میانسالی از نبود توجه همسرش به خود رنج می‌برد. مرد هیچ اتفاق مثبتی را نمی‌بیند و با کوچک‌ترین مشکلی، دادوقال به‌پا می‌کند. در این قصه کارگردان خواسته اثرات زیان‌بار طلاق عاطفی را روی بچه‌ها نیز به نمایش بگذارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.