درخواست کمک یمن از روسیه

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در نامه ای به رئیس جمهوری روسیه از وی خواست به این کشور برای پایان جنگ و خونریزی در برابر کشورهای عضو ائتلاف به رهبری عربستان کمک کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، مهدی المشاط در این نامه به برخی موضوعات مهم برای دو طرف بویژه تجاوز به یمن و تشدید مناقشه در مناطق غربی این کشور با کشورهای عضو ائتلاف به رهبری عربستان اشاره کرده است.

به گزارش ار.ب.کا، وی خاطرنشان کرده است که اقدامات نظامی برای اشغال بندر الحدیده یمن فقط بخشی از توطئه علیه این کشور است تا اینکه جزایر، بنادر و تنگه های مهم و حیاتی در جهان تحت کنترل قرار گیرند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در همین حال به تمایل کشورش برای برقراری صلح و حمایت از هر گونه تلاش برای افزایش امکان برقراری آرامش در این کشور اشاره کرد.

در گزارشی گفته شده است که رئیس شورای عالی سیاسی یمن نامه مشابهی را به امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه ارسال و در آن ابراز امیدواری کرده است که پاریس برای پایان دادن به تجاوز خارجی به یمن کمک کند.

المشاط همچنین نامه ای را به رئیس جمهوری چین فرستاده و از او نیز درخواست کمک کرده است.

عربستان از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۱۴ هزار و ۷۰۰ یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.