قیمت طلا ریخت

در حالی که بازارها در انتظار انتشار گزارش بازار کار آمریکا هستند و امیدها به ترمیم اقتصادی افزایش یافته است قیمت طلا به دلیل افزایش اشتها برای ریسک پذیری امروز کاهش داشته است.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، در حالی که بازارها در انتظار انتشار گزارش بازار کار آمریکا هستند و امیدها به ترمیم اقتصادی افزایش یافته است قیمت طلا به دلیل افزایش اشتها برای ریسک پذیری امروز کاهش داشته و در مسیر سومین کاهش هفتگی متوالی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد افت به ۱۷۱۱ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت با ۰.۶۳ درصد افت به ۱۷۱۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون ۰.۸ درصد افت داشته که می تواند بزرگترین افت هفتگی از هفته منتهی به اول ماه می تاکنون لقب بگیرد.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا در این باره گفت: «پس از رشد معجزه آسای شاخص ها در بازارهای بورس قیمت طلا تحت فشار قرار گرفته است.» ارزش سهام در بازارهای آسیایی هرچند امروز از بالاترین رقم های چند هفته اخیر عقب نشینی کرد اما همچنان در مسیر ثبت بزرگترین رشد هفتگی بیش از ۸ سال اخیر باقی مانده است.

اکنون سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمارهای اشتغال بخش غیرکشاورزی اقتصاد آمریکا در ماه می هستند که احتمالا نشان خواهد داد ۸ میلیون نفر دیگر از کار بیکار شده اند. این آمار نسبت به رقم بی سابقه ۲۰.۵۳۷ میلیون نفری که در ماه آوریل بیکار شدند اندکی امیدوارکننده است.

مویا افزود، در حالی که ارزش دلار کاهش یافته، تنش های تجاری تداوم دارد، ریسک موج دوم شیوع کرونا همچنان باقی است و بانک مرکزی اروپا نشان داده که همچنان ممکن است بازارها را فاغلگیر کند، به نظر می رسد که بازار طلا آماده رشد مجدد قیمت هاست.

بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه با افزایش بیش از انتظار حجم بسته محرک اقتصادی آتی خود موافقت کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.