کورسوی امید سینمای جهان در کرونا

گیشه سینمای آمریکای شمالی شامل کانادا پس از یک دوره تعطیلی پنج‌ماهه به سبب شیوع ویروس کرونا بار دیگر فعالیت خود را با اکران دو فیلم جدید از سر گرفت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، سینماهای زنجیره‌ای اصلی کانادا برای اولین‌بار پس از تعطیلی از میانه‌های ماه مارس به دلیل بحران جهانی شیوع ویروس کرونا درهای خود را با اکران عمومی دو فیلم «باب اسنفجی: اسفنج در حال فرار» و «نامتعادل» با بازی «راسل کرو» به روی مخاطبان باز کرد.

در آمریکا هم پس از آن‌که مجموعه سینماهای زنجیره‌ای بزرگ چندین‌بار به دلیل افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹، بازگشایی سالن‌های نمایش را به تعویق انداخته بودند با استقبال از فیلم‌های جدید با شمار بیشتری میزبان سینمادوستان هستند.

فیلم «نامتعادل» از ۲۱ اوت در آمریکا اکران می‌شود و پیش‌بینی می‌شود مورد استقبال قرار بگیرد. در زمان اکران فیلم «انگاره» ساخته‌ جدید «کریستوفر نولان» در سوم سپتامبر نیز سینماهای بیشتری در آمریکا فعال خواهند بود.

فیلم «باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار» با نمایش در ۳۰۰ سینما در کانادا به فروش ۹۰۰ هزار دلاری دست یافت، در حالی که سینماها به دلیل پروتکل‌های بهداشتی با ۵۰ درصد ظرفیت فعال هستند و حتی برخی سالن‌ها صرف نظر از اندازه، تنها ۵۰ مخاطب را در هر سانس پذیرش می‌کنند.

درام اکشن و جاده‌ای «نامتعادل» هم به فروش ۵۸۲ هزار دلاری در ۲۹۹ سالن کانادا دست یافت.

با وجود این‌که فروش این فیلم‌ها رقم بسیار بالایی نیست اما خبر خوبی برای سینماست چرا که نشان می‌دهد مخاطبان در شرایط کنونی ‌شیوع کرونا هم به سینما می‌روند.

فیلم «نامتعادل» با بازی «راسل کرو» در نقش اصلی در حالی از هفته آینده در آمریکا اکران می‌شود که در آن زمان ۵۰ درصد از سینماهای آمریکا در ۴۲ ایالت فعال خواهند بود و این آمار در هفته بعد آن به ۷۵ درصد می‌رسد.

در حال حاضر سینماها در دو ایالت کالیفرنیا و نیویورک که بازار اصلی سینما در آمریکا هستند و همچنین در ایالت‌های نیوجرسی، واشنگتن، اورگان، کارولینای شمالی و مریلند تعطیل هستند.

فیلم «هری‌پاتر و سنگ جادو» که دوباره در سینمای چین اکران شده نیز توانست به فروش خوب ۱۳.۶ میلیون دلاری دست یابد.

بر اساس اعلام کمپانی کام اسکور آمریکا، مجموع فروش جهانی سینمای جهان در آخر هفته میلادی به ۴۲۶ میلیون دلار رسید که بالاترین رقم فروش هفتگی سینمای جهان در سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود.

1 نظر
  1. سولماز می گوید

    سلام ممنون بابت خبر های خوبی که توی بخش سینمایی قرار می دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.