آلن داویو، فیلمبردار سرشناس بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ درگذشت

«الن داویو» فیلمبردار فیلم سینمایی معروف «ایی تی موجود فرازمینی»(E.T) در ۷۷ سالگی به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ درگذشت.

به گزارش اینتیتر به نقل از مووی مگ، «الن داویو» فیلمبردار فیلم هایی چون «ایی تی موجود فرازمینی»(E.T) ساخته استیون اسپیلبرگ و «امپراتوری خورشید» دیروز چهارشنبه در ۷۷ سالگی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

به گزارش مووی مگ به نقل از فارس، داویو که ۵ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود، دیروز بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان MPTF شهر لس آنجلس درگذشت.

او برای فیلمبرداری فیلم های «ایی تی موجود فرازمینی»، «امپراتوری خورشید» و «رنگ ارغوانی» هر سه ساخته استیون اسپیلبرگ، و دو فیلم از «بَری لِوینسون» با عناوین «آوالون» و «باگزی» ۵ بار نامزد دریافت جایزه اسکار «بهترین فیلمبرداری» شد.

همکاری او با استیون اسپیلبرگ در سال ۱۹۶۸ برای ساخت یک فیلم ۲۶ دقیقه ای از اسپیلبرگ با عنوان «آمبلین» بود. این فیلم ۳۵ میلیمتری بدون دیالوگ بود و تنها از موسیقی و ساند افکت(جلوه های صوتی) تشکیل شده بود.

«شاهین و آدم برفی» ساخته جان شلِزینجر، «از زندگی ات دفاع کن» اثر آلبرت بروکس و «بی باک» ساخته پیتر ویر» از جمله فیلم های شاخصی هستند که «الن داویو» فیلمبرداری آن را برعهده داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.