رسانه خبری این تیتر

آنتورپ به داد فدراسیون فوتبال می‌رسد؟

در صورتی که ویلموتس سرمربی آنتورپ شود، دستمزد این سرمربی از غرامت فدراسیون فوتبال کم خواهد شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از  ایسنا، نتایج ضعیف ایوان لکو، سرمربی بلژیکی با آنتورپ، تیمی که علیرضا بیرانوند را در اختیار دارد، باعث تجدیدنظر مسئولان این باشگاه در انتخاب سرمربی تیمشان شده است. این سرمربی با پیشنهاد خوبی از سوی شانگهای SIPG چین مواجه شده که با فابیو کاناوارو نتایج قابل توجهی کسب نکرد و علاوه بر از دست دادن عنوان قهرمانی چین، در لیگ قهرمانان آسیا هم از گروهش بالاتر نرفت.

گزینه مدنظر آنتورپ برای این جابه‌جایی کسی نیست جزو مارک ویلموتس، مربی نام‌آشنای بلژیکی که مدتی سرمربی تیم ملی بود و همچنان گریبان فدراسیون فوتبال را با غرامت ۶.۲ میلیون یورویی گرفته است. او از زمان جدایی از تیم ملی ایران بیکار است و می‌تواند با غرامت ناشی از فسخ قرارداد با تیم ملی ایران، تا چندین سال با وجود بیکاری، حقوقش را بگیرد.

در صورتی همکاری ویلموتس و آنتورپ و عقد قرارداد دو طرفه میان این دو، فدراسیون فوتبال ایران هم می‌تواند خوشبین به کاهش حکم غرامت صادر شده از سوی فیفا باشد که تبدیل به سنگین‌ترین شکست حقوقی فوتبال ایران از بدو تاسیس تاکنون شده است.

طبق قوانین فیفا، در صورتی که بازیکن یا مربی بعد از فسخ قرارداد و صدور حکم غرامت علیه تیم سابقش، راهی تیم جدیدی شود، دستمزد جدید این بازیکن و مربیان از غرامت قرارداد قبلی کاسته می‌شود. در نتیجه فدراسیون فوتبال ایران در صورت همکاری ویلموتس با آنتورپ، می‌تواند خوشبین به کاهش غرامت ۶.۲ میلیون یوریی باشد.

ضدحال خارجی‌ها به تیم‌های ایرانی

البته نکته ناراحت کننده در این قبیل اتفاقات این است که بازیکنان و مربیان بعد از جدا شدن از فوتبال ایران و رفتن به تیم جدیدشان، عمدتا قراردادهای بسیار ناچیزی را منعقد می‌کنند که در نتیجه تاثیر چندانی در کاهش غرامت تیم‌های ایران ندارد. به طور مثال ماریو بودیمیر که اخیرا پرسپولیس را محکوم به غرامت ۴۷۵ هزار دلاری کرده، اسنادی را به فیفا ارائه کرده که قراردادش با تیم جدیدش بسیار ناچیز است.

در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن است ارزش این بازیکنان در خارج از کشور چندان زیاد نباشد که باز هم ناشی از کج‌سلیقگی و ناتوانی مدیران ایران است که با این بازیکنان قراردادهای سنگین منعقد می‌کنند و یا در بدبینانه‌ترین حالت، از عمد قرارداد خود را با تیم‌های جدیدشان در حد بسیار کمی منعقد می‌کنند تا دستمزد خود را از تیم‌های ایرانی دریافت کنند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.