رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

سازمان ملل به آوارگان جدید افغانستانی در ایران کمکی نکرده است

امیرعبداللهیان عنوان کرد: در حالی که نزدیک به ۵ میلیون مهاجر افغانستانی در ایران زندگی می کنند، اما از کمک های بشردوستانه سازمان ملل به این جمعیت بزرگ و به ویژه آوارگان جدید افغانستانی در ایران خبری نیست.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از تلاش های مارتین گریفیتس بر تسهیل امور و حمایت کشورمان از ادامه تلاش های انسان دوستانه بین المللی با هدف کاهش آلام انسانی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان رئیس دستگاه سیاست خارجی افزود: انتظار می رود سازمان ملل به رفع محاصره بشردوستانه مردم یمن، در کنار برقراری گفتگوهای سیاسی واقعی توسط طرف های یمنی به منظور ادامه آتش بس در این کشور توجه داشته باشد.

مرور تحولات سیاسی و وضعیت بشردوستانه افغانستان و سوریه از دیگر مباحث مورد گفتگوی وزیر خارجه با نماینده ویژه دبیرکل در امور بشردوستانه بود.

امیرعبداللهیان همچنین عنوان کرد: در حالی که نزدیک به ۵ میلیون مهاجر افغانستانی در ایران زندگی می کنند که روزانه تعداد قابل توجهی با عبور از مرزهای مشترک وارد ایران می شوند، اما از کمک های بشردوستانه سازمان ملل به این جمعیت بزرگ و به ویژه آوارگان جدید افغانستانی در ایران خبری نیست.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر ضرورت توزیع عادلانه کمک های بشردوستانه بین همه مردم سوریه و توجه جدی تر آژانس های بین المللی امدادرسانی به مردم سوریه تاکید کرد، درحالی که مردم این کشور از نبود آب آشامیدنی سالم و برق در رنج می باشند، تروریست ها و مسلحین در ادلب از وضعیت بسیار متفاوت تری برخوردار هستند.

امیرعبداللهیان تلاش های ایران برای توقف جنگ در اوکراین را تبیین و بر ضرورت توجه به وضعیت آوارگان اوکراینی تاکید کرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.