آیا نوشیدن آب همراه غذا مضر است؟

عادت‌های روزمره ما به روال معمول زندگی مان تبدیل می‌شوند، اما عادات روزمره تفاوت زیادی در نحوه و چگونگی زندگی فرد ایجاد می‌کنند.

به گزارش اینتیتر به نقل از صدا و سیما، انجام چند تغییر کوچک طی یک دوره زمانی می‌تواند چندین مشکل پیرامون سلامتی را مرتفع کند. یکی از عادت‌هایی که به ما در حل مشکلات و بیماری‌های مختلف کمک می‌کند هیدراته ماندن با نوشیدن آب در طول روز است. بعضی از ما حتی بین وعده‌های غذایی خود نیز آب می‌نوشیم و برخی دیگر دوست داریم وعده‌های غذایی خود را با نوشیدن یک لیوان آب به پایان برسانیم، اما کدام کار صحیح است؟

در ادامه نظر طب آیورودا در این زمینه توضیح داده می‌شود.

بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم قبل از شروع به غذا خوردن یک لیوان آب بنوشیم تا کالری کمتری دریافت کنیم، اما بر اساس طب آیورودا نوشیدن آب قبل از صرف غذا منجر به ضعف و لاغری می‌شود.

بیشتر ما وعده‌های غذایی خود را با نوشیدن یک لیوان آب به پایان می‌رسانیم. این عادت به ما احساس سیری می‌دهد و سوت پایان غذا خوردن را به صدا در می‌آورد، اما این عادت منجر به چاقی می‌شود.

بر اساس باور طب آیورودا بهتر است بین غذا جرعه جرعه آب بنوشید، زیرا این عادت به تجزیه و هضم غذا کمک می‌کند.

نکته

توصیه می‌شود برای متابولیسم و ​​هضم بهتر همیشه آب گرم همراه با غذا بنوشید، همچنین می‌توانید پودر زنجبیل، ریشه وتیور یا علف خس خس، دانه گیاه اقاقیا یا رازیانه را به آبی که بین غذا می‌نوشید اضافه کنید.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.