یک اتفاق عجیب برای تماشاگران در تالار حافظ

نمایش «درخت» به کارگردانی «یوجینو باربا» شامگاه سه‌شنبه در حالی به روی صحنه رفت که تعدادی از تماشاگران بلیت‌ به دست، پشت در سالن تالار حافظ ماندند.

 نمایش «درخت» یوجینو باربا ـ نمایشنامه‌نویس و کارگردان ایتالیایی ـ چند شبی است در تالار حافظ در حال اجراست، اما سه‌شنبه شب پس از وارد شدن اکثریت تماشاگران به سالن، از ورود حدود ۱۵ نفر دیگر از افرادی که با بلیت در صف ایستاده بودند، ممانعت شد.
به گزارش اینتیتر بهنقل از ایسنا، پیش از باز شدن در سالن، همه چیز عادی بود و افراد با بلیت‌هایی که از پیش خریداری کرده بودند،‌ در انتظار اعلام شروع نمایش بودند. چند نفر از بازیگران همچون «بهزاد فراهانی» و «اتابک نادری» هم در سالن انتظار حضور داشتند.
با باز شدن درهای سالن، افراد در گروه‌های چندنفری و با اندکی وقفه، اجازه ورود پیدا کردند. اما حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر دیگر منتظر چک شدن بلیت خود و ورود به سالن برای تماشای نمایش «درخت» بودند که مسئولان کنترل بلیت تالار حافظ، در کمال تعجب اعلام کردند، ظرفیت تکمیل است و نمایش در حال شروع شدن است!
تماشاگران باقی‌مانده اعتراض و اعلام کردند که آن‌ها از چند روز پیش بلیت رزرو کرده‌اند اما پاسخ مسئول سالن این بود: به جای اعتراض، بهتر است این مساله را با هم حل کنیم.
او به مخاطبانِ پشتِ در مانده پیشنهاد تماشای نمایش در شب آینده را داد و علت این ناهماهنگی را، کم کردن ظرفیت تماشاگران از سوی کارگردان ایتالیایی اعلام کرد. این در حالی بود که برای همه این سوال پیش آمد که اگر این مساله در شب‌های قبلی و شب آینده که آخرین اجرای این اثر محسوب می‌شود، تکرار شده و خواهد شد،‌ چهارشنبه شب چه بر سر تماشاگران خارج از ظرفیت خواهد آمد؟
فردی که مسئول حل و فصل این ماجرا بود، اعلام کرد فردا شب اولویت با دوستانی است که امشب نتوانسته‌اند نمایش را ببینند و از پاسخ به سوال پیش آمده برای معترضانی که مدت زیادی منتظر بودند، طفره می‌رفت. او همچنین گفت، افرادی که تمایل ندارند یا نمی‌توانند فردا شب برای دیدن نمایش حاضر شوند، مبلغ بلیت خود را می‌توانند پس بگیرند.
او همچنین گفت:‌ ظرفیت سالن حافظ ۲۰۰ نفر است و ما برای همین تعداد بلیت‌فروشی کرده‌ایم، اما «یوجینو باربا» اعلام کرده که این نمایش تنها پذیرای ۹۸ نفر خواهد بود!
این در حالی است که یک حساب سرانگشتی نشان می‌دهد که اگر گفته ایشان صحت داشته باشد، باید هر شب حدود ۱۰۰ نفر پشت در سالن می‌ماندند!
اما از پچ‌پچ‌های بین نگهبانان و مسئول پاسخ‌گو این‌طور شنیده می‌شد که دقیقا به تعداد میهمانان "ایشان" ‌جا کم آمده است. البته مشخص نشد ضمیر "ایشان" به چه کسی برمی‌گردد…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.