اتفاق عجیب و غریب در استقلال؛ اختلاف رقم وحشتناک ۱۰۰میلیارد تومانی | آقای خطیر همه نامه‌ها را همین‌طور امضا می‌زنید؟!

باشگاه استقلال در اعلام مبلغ قرارداد بازیکنان و کادرفنی خود به سازمان بورس دچار یک خطای ۱۰۰ میلیارد تومانی شده بود!

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، ساعاتی پیش (۱۱:۵۷ ظهر سه‌شنبه) جدول قراردادهای بازیکنان و کادرفنی باشگاه استقلال در سامانه کدال سازمان بورس بارگذاری شد و در دسترس عموم قرار گرفت. مبلغ اعلام‌شده در این جدول برای سال مالی منتهی به ۳۱ تیر ۱۴۰۳ یعنی فصل جاری لیگ برتر، مجموعا ۲۲۳ میلیارد تومان برای همه بازیکنان و کادر فنی باشگاه استقلال بود.

نکته این‌که در سند افشای فوق، مستندات مربوطه (نامه اصلی باشگاه) همراه اطلاعیه آپلود نشده بود. موضوعی که ساعتی بعد در سایت کدال اطلاع‌رسانی و اصلاحیه‌ای منتشر شد تا فایل ضمیمه در دسترس قرار گیرد.

فایل ضمیمه‌شده که همان نامه باشگاه استقلال به امضای علی خطیر است، مبلغ کل را طبق اطلاعیه و ۲٬۲۳۰٬۰۰۰میلیون ریال (معادل ۲۲۳میلیارد تومان) نشان می‌دهد. در این نامه مشخص شد این مبلغ مربوط به قرارداد ۱۴۲ نفر از بازیکنان و کادر فنی باشگاه استقلال، اعم از تیم بزرگسالان و تیم‌های پایه بوده است.

اما شگفت‌انگیز این‌که ساعاتی بعد اطلاعیه جدیدی روی سایت سازمان بورس قرار گرفت که خبر از اشتباه در اعلام مبلغ کل می‌داد؛ طبق اصلاحیه جدیدی که روی سایت اطلاع‌رسانی سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفته، مبلغ صحیح ۳۲۳میلیارد تومان بوده و باشگاه استقلال در نامه ارسالی اولیه مرتکب یک خطای مختصر ۱۰۰میلیاردی شده است! اشتباهی که پیشاپیش حدس می‌زنیم به شباهت عدد ۲ و ۳ و فقط یک دندانه کم‌تر توجیه خواهد شد، اما برای نامه‌هایی با مضامین مالی و در این سطح، آن‌هم با هدف شفاف‌سازی، به‌هیچ‌عنوان قابل قبول نیست!

از نکات حاشیه‌ای این‌که شماره نامه اول ۱۶۸۸ بوده اما نامه جدید ۱۶۶۶ شماره خورده است؛ امضاهای دو نامه هم انطباق دقیق ندارند پس نمی‌توان نتیجه گرفت که از «مُهرِ امضا» استفاده شده. همین!

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.