اجرای آزمایشی طرح اینترنت بدون فیلتر برای اساتید برخی دانشگاه های خاص

عضو ناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای، گفت: برخلاف برخی نگاه ها که درباره فیلترینگ وجود دارد در حال برداشتن فیلترینگ اینترنت برای اساتید و اعضای هیئت علمی برخی دانشگاه های خاص هستیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، حجت الاسلام حسینی کیا عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر که قرار است، اینترنت بدون فیلتر به شکل آزمایشی برای اساتید برخی دانشگاه های خاص اعمال شود، گفت: برخلاف برخی نگاه ها که درباره فیلترینگ وجود دارد در حال برداشتن فیلترینگ اینترنت برای اساتید و اعضای هیئت علمی برخی دانشگاه های خاص هستیم که البته این طرح در مقطعی کوتاه و به شکل آزمایشی اجرا می شود .

وی با بیان اینکه در گام بعدی، این طرح برای اساتید کل دانشگاه های کشور اجرا خواهد شد و اینترنت بدون فیلتر در داخل دانشگاه ها در دسترس اساتید قرار می گیرد، افزود: تا پیش از بررسی و اجرایی شدن طرح صیانت از فضای مجازی، کمیته تعیین مصادیق مجرمانه نقش کلیدی را در کشور برعهده خواهد داشت.

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین محتوای مجرمانه رایانه ای، گفت: در حال حرکت به سمتی هستیم تا اینترنت بدون فیلتر توسعه پیدا کند. ابتدا فیلترینگ اینترنت برای گروه های هدف برداشته می شود و انشاالله این موضوع گسترش پیدا خواهد کرد و در نهایت تنها یک سری سایت های خاص که منجر به گسترش فساد می شوند فیلتر خواهند شد.

حسینی کیا خاطرنشان کرد: امروز درباره یک سری افراد با توجه به سن و جایگاه علمی که دارند این احساس وجود دارد که اگر اینترنت آزاد در اختیار آنها قرار گیرد این گروه به سمت استفاده نادرست از فضای مجازی نمی رود.

اکنون دیگران میخوانند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.