رسانه خبری این تیتر

ادعای وزارت دادگستری آمریکا علیه ۴ ایرانی به اتهام آدم‌ربایی

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای مدعی شد که چهار نفر از سوی ایران مامور به ربودن یک خبرنگار ایرانی الاصل شده بودند که تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد که چهار ایرانی روز سه‌شنبه به دسیسه برای ربودن یک خبرنگار مستقر در بروکلین متهم شده‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده این کیفرخواست که در دادگاهی فدرال در نیویورک رویت شد، مدعی شده است که چهار ایرانی برنامه داشتند خبرنگاری ایرانی الاصل را به خاطر آن چه «تحریک افکار عمومی در ایران و سراسر جهان نسبت به تغییر قوانین و رویه حکومت آن» عنوان شده، بربایند.

آدری اشتراوس، دادستان آمریکا در بخش جنوبی نیویورک در این بیانیه مدعی شده است: دولت ایران ظاهرا به عاملانی داخلی دستور داده بود که با قصد ربودن قربانی و بازگرداندنش به ایران که در بهترین حالت، سرنوشت او در آنجا نامعلوم می ماند، این آدم ربایی را طرح ریزی کرده و در خاک آمریکا اقدام به جاسوسی کنند.

ادعا می شود که جاسوس نفر پنجمی که در حال حاضر ساکن کالیفرنیاست هم با اتهامات دیگری روبروست و گفته می شود به اجرای این طرح کمک مالی می‌کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.