چرا در ازدواج های طولانی مدتی رابطه جنسی کمرنگ می شود؟

روانشناسان بعد از مطالعه روی صدها داوطلب و دریافت اطلاعات در مورد جزئیات زندگی جنسی آنها دریافتند که چرا زوج ها بعد از مدتی میل کمتری به برقراری رابطه جنسی دارند.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، در این پژوهش به ۷۸ مشکل مختلفی اشاره شده که زوج ها در تلاش برای تداوم رابطه جنسی خود با آن روبرو می شوند و براین اساس خیانت جایگاه پنجم این جدول و داشتن فرزند علت هشتم آن است.

از میان ۱۰۹۹ فرد داوطلبی که در این پژوهش شرکت کردند رایج ترین دلیل برای کمرنگ شدن رابطه جنسی زوجین کاهش اشتیاق عنوان شد که ظاهرا ۳۲ درصد از داوطلبان آن را علت اصلی مساله عنوان کردند.

دلیل دوم نداشتن وقت و مکان شخصی عنوان شد؛ به این معنا که زوجین معتقد بودند بعد از ازدواج اوقات تنهایی و جایی که بتوانند با خود خلوت کنند را از دست داده بودند و اینکه مرتبا باید در مورد محل خود و کاری که انجام می دادند به شریک زندگی شان پاسخ بدهند آنها را نسبت به رابطه جنسی دلسرد کرده بود.

ساعات کار طولانی همچنین سومین دلیل زوجین برای سرد شدن رابطه جنسی شان بود و رابطه جنسی نامطلوب دلیل چهارم؛ به این معنا که عدم توافق طرفین روی نوع رابطه و دفعات داشتن رابطه باعث دلسردی آنها شده بود.

جالب آنکه رابطه جنسی نامطلوب ۲۹ درصد کل دلایل عنوان شده را تشکیل می داد و زنان بیشتر از مردان در مورد عادات جنسی شریک زندگی خود گلایه داشتند.

دیگر دلایل اصلی کمرنگ شدن رابطه جنسی میان زوجین به شرح زیر بود:

۱- کمرنگ شدن اشتیاق (۳۲ درصد)

۲- نداشتن زمان و فضای خصوصی (۳۱ درصد)

۳- ساعت های کاری طولانی (۳۰ درصد)

۴- رابطه جنسی نامطلوب (۲۹ درصد)

۵- خیانت و سوء استفاده (۲۴ درصد)

۶- مسائل شخصیتی (۲۴ درصد)

۷- عدم رضایت جنسی (۲۲ درصد)

۸- داشتن فرزند (۲۰ درصد)

۹- تلاش نکردن (۱۸ درصد)

۱۰- تعدد همسرها (۱۶ درصد)

۱۱- مسائل اجتماعی (۱۵ درصد): نداشتن هماهنگی با دوستان و نزدیکان همسر

۱۲: مسائل رفتاری (۱۰ درصد): نظیر قمار یا اعتیاد!

افرادی که همسران متعدد داشتند نیز در نظرسنجی اعلام کردند که نمی توانند با وسوسه خود کنار بیایند و مرتبا همسر فعلی خود را با نفر قبلی مقایسه می کردند و مدعی بودند داشتن رابطه جنسی با یک فرد برایشان خسته کننده می شود.

تقریبا ۷۰ درصد افرادی که در این پژوهش شرکت کردند اظهار داشتند که دست کم یکی از این عوامل باعث سرد شدن زندگی جنسی شان شده و ۴۱ درصدشان نیز مدعی بودند که سه یا تعداد بیشتری از این موارد بر زندگی جنسی شان اثر گذاشته است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.