انقلاب در استقلال

باشگاه استقلال با معما و معادله‌ای پیچیده مواجه است که حتی شاید خود اعضای هیات مدیره آن هم قادر به حدس زدن در خصوص اتفاقات آن نباشند اما ممکن است تغییراتی در این تیم صورت بگیرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از مهر، شکست برابر سپاهان و از دست رفتن صدر جدول کافی بود تا جرقه‌ای در انبار باروت استقلال زده شود و بحرانی که همچون آتش زیر خاکستر در این باشگاه وجود داشت، علنی شده تا تیمی که طولانی‌ترین صدرنشینی نیم فصل اول را در اختیار داشت، با سقوط به رده سوم از سوی هواداران، جمعی از پیشکسوتان و رسانه‌های هواداری باشگاه با حجم وسیعی از انتقاد مواجه شود.

در بین تصمیم گیرندگان برای استقلال در وزارت ورزش و هیات مدیره، اتفاق نظر وجود ندارد و نرسیدن به یک جمع بندی، این تیم را در برزخی بزرگ قرار داده است. برزخی که منجر به گمانه زنی‌های متعدد از سوی کارشناسان، رسانه‌ها و هواداران می‌شود.

یکی از گمانه زنی‌های نزدیک به واقعیت، ابقا محمود فکری حداقل برای دو تا سه بازی پیش روی این باشگاه است. حامیان حفظ فکری عمدتاً در وزارت ورزش هستند که یکی از اعضای هیات مدیره نیز با آنها همسو است.

حامیان فکری معتقدند این تیم اختلافی با بالای جدول ندارد و اعمال برخی تغییرات و تقویت تیم برای نیم فصل دوم می‌تواند استقلال را با فکری بار دیگر به صدر جدول بازگردانده و حتی زمینه قهرمانی این تیم را هم فراهم نماید.

در این گمانه زنی‌ها از شروط ابقای فکری، اعمال تغییرات عمده در نیمکت این تیم است و فکری باید در تیم فنی‌اش خانه تکانی ایجاد کند. شرطی که احتمالاً فکری پذیرای آن باشد.

در این صورت نه تنها تغییرات عمده در نیمکت آبی‌ها اعمال می‌شود، بلکه دامنه این تغییرات به تیم نیز رسیده و باید شاهد رفت و آمدهایی در بین بازیکنان باشیم.

حالت دیگری که ممکن است پیش بیاید و در خصوص آن گمانه زنی می‌شود، استعفای محمود فکری پیش از بازی با مس رفسنجان است. در این صورت گزینه‌هایی که می‌توان از آنها به عنوان گزینه سرمربیگری استقلال نام برد، امیر قلعه نویی، جواد نکونام، علیرضا منصوریان، مهدی پاشازاده و فرهاد مجیدی است.

چنانچه فکری ابقا شده و حتی در دو سه بازی آینده هم قادر به جلب نظر مثبت هیات مدیره و هواداران نباشد، باز هم احتمال تغییرات در این تیم زیاد است.

محتمل‌ترین حالت‌هایی که ممکن است استقلال در روزهای آینده با آن مواجه باشد، همین حالات است. اتفاقاتی که ممکن است امروز و فردا به وقوع بپیوندد. اما آنچه مسلم است، تغییراتی است که انتظار آبی‌ها را می‌کشد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.