اینستاگرام آزمایش عکس‌های تمام صفحه مشابه ویدیوهای Reels را شروع می‌کند

آدام موسری رئیس اینستاگرام توضیح داد که این شبکه اجتماعی طی هفته‌های آینده نمایش عکس‌ها با نسبت تصویر ۹:۱۶ را آزمایش می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، تغییرات اخیر اینستاگرام و توجه آن روی ویدیوهای Reels چندان مورد استقبال کاربران قرار نگرفته بود و «آدام موسری»، رئیس این شبکه اجتماعی با دفاع از این تغییرات گفته بود که «به تمرکز روی ویدیوها ادامه می‌دهیم». حالا موسری در بیانیه جدیدی توضیح داده که اینستاگرام طی «یک یا دو هفته دیگر» آزمایش عکس‌های با نسبت تصویر ۹:۱۶ را آغاز خواهد کرد تا با ویدیوهای تمام صفحه Reels آن مطابقت داشته باشند.

موسری در طول برنامه Ask Me Anything این هفته خود گفت:

«[در حال حاضر] می‌توانید ویدیوهای بلند داشته باشید، اما نمی‌توانید عکس‌های بلند خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. بنابراین فکر کردیم شاید باید هر دو به یک اندازه باشند.»

در حال حاضر اینستاگرام عکس‌های عمودی را با نسبت تصویر تقریبا ۴:۵ نمایش می‌دهد که این اندازه برای تمام عکس‌ها مناسب نیست. اما با وجود پشتیبانی از عکس‌های باریک‌تر و بلندتر (نسبت تصویر ۹:۱۶)، عکس‌ها تمام فضای فید اصلی برنامه را پر خواهند کرد.

اینستاگرام در چند وقت گذشته تلاش زیادی کرده تا پلتفرم خود را بیشتر شبیه تیک‌تاک کند یا رقابت خود با آن را به‌صورت جدی‌تری پیش ببرد. با این حال، چنین تصمیمی با واکنش بسیار شدید کاربران مواجه شده است.

داده‌های خود این شرکت نشان می‌دهد که طراحی‌ اصلاح‌شده و جدید اینستاگرام به‌قدری موردپسند کاربران قرار نگرفته که برخی از آن‌ها تصمیم گرفته‌اند کمتر از این برنامه استفاده کنند. موسری در همین رابطه، هفته گذشته در مصاحبه‌ای گفته بود:

«فکر می‌کنم باید یک گام بزرگ به عقب برداریم، دوباره جمع شویم و بفهمیم که چگونه می‌خواهیم به جلو پیش برویم.»

با این وجود، تصمیم این شبکه اجتماعی برای پشتیبانی از تصاویر بلندتر نشان می‌دهد که آن‌ها همچنان قصد دارند به ارائه تجربه‌ای تمام صفحه برای کاربران نزدیک‌تر شوند و باید دید این قابلیت در هنگام آزمایش با چه واکنشی از سوی کاربران مواجه خواهد شد.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.