بارسلونا و زخمی که هرگز درمان نشد

پنجم آگوست یادآور روزی ناراحت‌کننده برای هواداران بارسلونا است. حالا یک سال از روزی که لیونل مسی برخلاف انتظار همه از بارسا جدا شد می‌گذرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، این خبری بود که هیچ‌کس نمی‌خواست آن را بخواند یا درباره‌اش اظهارنظر کند. هیچکس برای مواجهه با این خبر آماده نبود. این ستاره آرژانتینی مجبور به ترک رختکن بارسا شد چون ادامه حضور او در این تیم از نظر اقتصادی امکان‌پذیر نبود.

حالا یک سال گذشته و هواداران این باشگاه همچنان در حسرت جدایی مسی هستند اما حالا امیدوار هستند که او بار دیگر به این باشگاه برگردد و شانس خداحافظی شایسته‌ای با پیراهن این تیم را داشته باشد.

در پنجم آگوست ۲۰۲۱ بسیاری انتظار داشتند که خبر تمدید قرارداد مسی منتشر شود اما خبری کاملا متفاوت منتشر شد. پس از هفته‌ها مذاکره بین دو طرف و وقتی به نظر می‌رسید که همه چیز برای امضای قرارداد جدید آماده است، مدیران بارسا به او اعلام کردند که قادر به ثبت قرارداد جدید نیستند.

این بازیکن سه روز بعد در نشست خبری‌ای که برای خداحافظی‌اش ترتیب داده شده بود اعلام کرد که از شنیدن این موضوع شوکه شده است.

او در حالی که نمی‌توانست جلوی جاری شدن اشک‌هایش را بگیرد گفت:« این سخت‌ترین لحظه دوران فوتبال من است. وقتی آنها به من خبر دادند، من شوکه شدم. این خبر شبیه یک پارچ آب یخ بود. من لحظات سخت و دشواری را سپری کرده‌ام اما این یکی…من بسیار ناراحتم، انتظار چنین چیزی را نداشتم. بسیار غمگین هستم. هنوز در حال هضم این اتفاق هستم. درباره بارسلونا مطمئن نیستم اما من تمام تلاشم را برای ادامه دادن کردم.

من دستمزدم را تا ۵۰ درصد کاهش دادم. می‌خواستم بمانم. سال گذشته تصمیم به جدایی داشتم اما امسال نه. و هیچکس درخواست دیگری از من نکرد. همه چیز آماده بود اما به خاطر قانون لالیگا، موفق نشدیم. این باشگاه بدهی بسیار زیادی دارد و نمی‌خواهد بیش از این زیر بار قرض برود.»

بارسا به دلایل اقتصادی نتوانست این مهاجم را حفظ کند و اگر قصد چنین کاری را داشت باید قوانین فرپلی مالی را زیر پا می‌گذاشت. لالیگا اجازه این کار را نداد. بارسلونا مجبور شد خیلی ناگهانی با بهترین بازیکن تاریخش وداع کند، با بازیکنی که ۲۱ سال پیراهن این تیم را به تن داشت، هفده فصل در دسته اول فوتبال اسپانیا بازی کرد و ۳۵ جام قهرمانی به دست آورد.

بازیکنی که موفق‌ترین ستاره آنها بود، رکوردهای بسیاری را از آن خود کرد و فوتبالی جادویی را به نمایش گذاشت حالا باید با پیراهن تیم دیگری به میدان می‌رفت؛ بدترین کابوس آنها واقعیت تبدیل شد.

امروز تغییرات زیادی برای بارسلونا و مسی که به پی اس جی ملحق شد رخ داده است اما شاید مسیر آنها بار دیگر یکی شود. این کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما احتمال این اتفاق وجود دارد.

رابطه او با خوان لاپورتا و مدیرانش خیلی خوب نیست اما صحبت‌های رییس باشگاه بارسلونا درباره این اتفاق، موجی از هیجان و شادی را در بین هواداران این تیم به راه انداخته است.

لاپورتا در این باره گفت:« این اتفاقی است که من به عنوان رییس باشگاه دوست دارم رخ دهد. بخشی از مسئولیت اتفاقی که افتاد به برعهده من است و به دنبال جبرانش هستم. دوران مسی در بارسا آنطور که همه ما می‌خواستیم به پایان نرسید، بلکه به خاطر مشکلات اقتصادی تمام شد و ما بدهی اخلاقی به او داریم. دوران فوتبال او باید با پیراهن بارسا به پایان برسد و در هر زمینی که پا می‌گذارد تشویق شود.»

مسی تا ژوئن ۲۰۲۳ با پاری سن ژرمن قرارداد دارد و بند تمدید برای یک فصل دیگر نیز در این قرارداد گنجانده شده است. او فصل گذشته ۳۳ بازی برای این تیم انجام داد و ۱۱ گل به ثمر رساند.

کاپیتان تیم ملی آرژانتین هنوز در سن ۳۵ سالگی یکی از بهترین بازیکنان دنیاست و جالی خالی او برای بازیکنان بارسا در رختکن و برای هواداران این تیم روی سکوهای نوکمپ مشهود است. آنها دلتنگ گل‌ها، پاس‌ها، دریبل‌ها و در نهایت جادویی هستند که او به نمایش می‌گذاشت.

این باشگاه مجبور شد در پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی و این پنجره تابستانی هزینه زیادی انجام دهد تا جای خالی او را پر کند. آنها بازیکنان هجومی بسیاری را پس از جدایی او به خدمت گرفته‌اند.

امروز یک سال از جدایی مسی می‌گذرد، زخمی که هنوز دردناک است و درمان نشده است اما بارسا امروز بیش از قبل به آینده خوش‌بین است. آنها خریدهای خوبی انجام داده‌اند و مسی این شانس را دارد که بار دیگر پیراهن بارسا را به تن کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.